ru ua

Ці півроку будуть дуже важкими: інфекціоніст дала прогноз по COVID-19 в Україні

Ці півроку будуть дуже важкими: інфекціоніст дала прогноз по COVID-19 в Україні Коронавірус в Україні набирає обертів (фото: РБК-Україна)

Ольга Голубовська попередила про те, що коронавірус продовжить атакувати українців

Відомий український інфекціоніст Ольга Голубовська попередила українців про важкі часи, які нам доведеться пережити через коронавірус.

Про це вона розповіла в ефірі політичного ток-шоу "Свобода слова Савіка Шустера" від 9 жовтня.

За словами завідувачки кафедри інфекційних хвороб Національного медичного університету імені О. О. Богомольця вірус для людства невідомий. Зараз ми адаптуємося до нього, а він - до нас. І в найближчі два роки цих тонких взаємодій дуже складно що-небудь до пуття спрогнозувати.

"Крім того, що найближчі півроку у нас будуть дуже важкі. Ось це всім зрозуміло", - заявила вона.

Лікар розповіла також про повторні випадки зараження COVID-19. Їх реєструють, як у світі, так і в Україні. Але визначити повторність непросто.

"Проблема в тому, що їх підтвердити точно буває складно. Ось ті пацієнти, які в березні, квітні нам надходили з позитивною ПЛР, з відповідною клінікою. Але у нас не було можливості тоді визначати антитіла. Щоб діагностувати інфекційні захворювання треба брати тести на збудник і на антитіла, інакше може бути якась помилка", - говорить Голубовська.

Медик каже, що світ поки що не знає, чому у певної кількості людей виникає повторне зараження коронавірусом. Але таких не так багато.

Ольга Голубовська дала прогноз по коронавірусу на найближчі півроку

Нагадаємо, що за останні дві доби кількість нових хворих на коронавірус перевищує 5 тисяч осіб.

Раніше ми писали, що киянин розповів про жахи коронавіруса, з якими він зіткнувся в лікарнях Києва.

Крім того, повідомлялося, що в окупованому Луганську дуже критична ситуація з коронавірусом.

Нагадаємо, в попередньому випуску "Свободи слова Савіка Шустера" українців шокувала емоційна розповідь мешканки Луганської області Ірини Бережної про те, як вона зі своєю сім'єю рятувалися від лісових пожеж.

Мешканка Луганської області розповіла про наслідки масштабної пожежі

Також командувач Повітряних сил ЗСУ Сергій Дроздов і генерал-лейтенант ЗСУ Михайло Забродський спростували домисли, про які заявив губернатор Харківської області Олексій Кучер, що нібито Ан-26 з курсантами зазнав аварії через пріоритетну посадку другого борту.

Дроздов і Забродський спростували заяву Кучера

Під час обговорення падіння Ан-26 у прямому ефірі не обійшлося й без невеликих скандалів. Зокрема, йдеться про суперечку щодо навчального процесу та обставин авіакатастрофи між Забродським та льотчиком-випробувачем, полковником ВПС України Олександром Лиходідом.

Суперечка між Забродським і Лиходідом

А розповідь про жінку, яка за 7 років втратила в небі спочатку чоловіка, а зараз сина, викликала сльози на очах присутніх у студії Шустера.

Забродський розповів жалісну історію про матір загиблого курсанта