ua en ru

Педіатр назвала головні помилки при лікуванні кишкової інфекції. Не робіть так

Педіатр назвала головні помилки при лікуванні кишкової інфекції. Не робіть так Що не можна робити при кишкової інфекції (колаж РБК-Україна)

Кишкові інфекції дуже часто трапляються влітку під час достатку ягід і фруктів, а також продуктів, які можуть швидко зіпсується.

Про головні помилки при інфекції розповіла доктор-педіатр Олена Луцька.

Що не можна робити при кишкових інфекціях у дітей

Вимірювати ацетон

Ацетонемічний синдром дуже часто супроводжує кишкову інфекцію. Майже завжди. Бо ацетонемічний синдром - це реакція на стрес, а кишкова інфекція стрес для організму. Наявність ацетону в сечі не відіб'ється на тактиці. Оскільки вона одна і та ж - відновлення втрачених рідин і електролітів. Відпоювати малюка і не піддавайтеся паніці.

Не поїть одним солодким

Ця помилка виникає з попередньої. Бо всі знають: якщо ацетон, потрібно давати солодке. Але солодка рідина осмотично активна, може посилити діарею і біль в животі при кишкової інфекції. Тут важливо саме баланс - тобто спеціальний електролітний розчин. Він містить глюкозу, а й інші компоненти теж.

Не давайте сорбенти

Ентеросгель, атоксил або тонна вугілля (білого і чорного).

Кишкова інфекція - не отруєння. Ці препарати не будуть ефективні, а їх смакові якості й консистенція можуть викликати блювоту і спровокувати відразу до пиття. Використовуйте тільки діасмектит, але він тільки скоротить діарею на добу. Тобто якщо поповнювати рідину і електроліти, то можна і без нього.

Не давайте ніфуроксазид

У більшості випадків (90%) кишкову інфекцію викликають віруси. Якщо інфекція бактеріальна, може знадобитися антибіотик. Але саме антибіотик. Ніфуроксазид - це антисептик. Тобто, ефективність невелика, а побічні ефекти можуть бути. У світових протоколах лікування кишкової інфекції не спостерігається.

Не проводьте аналіз крові в перший же день захворювання

Кишечник - великий орган. І, коли він запалюється, на початку в крові буде видно неспецифічні запальні зміни – лейкоцитоз, зміщення формули крові вліво. Це часто оцінюють як бактеріальний процес і починають непотрібний антибіотик. При призначенні антибіотика лікар більше орієнтується на клінічні симптоми. Та й бактеріальні кишкові інфекції далеко не завжди потребують антибіотика.

Не робіть водно-чайну паузу

При нестачі енергії в організмі якраз буде накопичуватися ацетон, так що симптоми хвороби будуть важче. Годуйте по апетиту.

Матері-годувальниці не повинні дотримуватися дієти та припиняти грудне вигодовування.