ua en ru

Величезні штрафи: як будуть карати порушників "мовного закону"

Величезні штрафи: як будуть карати порушників "мовного закону" Мовний закон підписаний - як будуть карати порушників (колаж: РБК-Україна)

Порушення "мовного закону" може боляче вдарити по кишені

"Мовний закон", прийнятий у стінах Верховної Ради 25 квітня, був підписаний спікером Верховної Ради України Андрієм Парубієм 14 травня. Чим загрожує порушення закону далі в матеріалі Styler.

Після підписання головою ВР законопроект №5670-д "Про забезпечення функціонування української мови як державної" тепер передадуть на підпис президенту Петру Порошенку.

Тепер українською зобов'язані говорити чиновники, представники державного апарату, депутати. Також нею повинні користуватися на роботі представники сфери медицини і освіти. Українська - основна мова реклами, культури та телебачення. На особисте ж, побутове спілкування, закон не поширюється.

Один з авторів законопроекту Микола Княжицький сказав, що поки нікого за невиконання закону карати не будуть. Зате відкриються спеціальні курси української мови і держава буде всіляко сприяти її вивченню. Ніяких санкцій або адмінпокарань за порушення закону поки не буде. А відповідальність за невиконання закону введуть тільки через три роки.

Величезні штрафи: як будуть карати порушників "мовного закону"

Мовний закон підписаний (фото: facebook.com/andriy.parubiy)

Що загрожує порушникам закону?

У разі порушення закону суб'єктами господарювання складається акт, в якому порушника попереджають. Якщо ж законодавство було порушено повторно, тоді протягом року накладається штраф у розмірі від 300 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (5100 - 6800 гривень).

Державним службовцям, судочинцям, правоохоронцям загрожує штраф у розмірі від 200 до 400 мінімумів (3400 - 6800 гривень).

Порушення цього закону у сфері освіти, науки, культури, книговидання, в інтерфейсах комп'ютерних програм і сайтів, у сфері інформації для загального ознайомлення, різноманітних публічних заходів, технічної та проектної документації, реклами, у сфері охорони здоров'я і спорту, працівниками сфери телекомунікацій та поштового зв'язку, транспорту загрожує штраф у розмірі від 200 до 300 мінімумів (3400 - 5100 гривень)

Друковані ЗМІ заплатять від 400 до 500 мінімумів (6800 - 8500 гривень) за порушення "мовного закону".

До речі, порушнику, який повторно переступить закон протягом року після того, як вже скоїв правопорушення, загрожує штраф від 500 до 700 неоподатковуваних мінімумів (8500 - 11900 гривень).

Мовний закон підписано (відео: YouTube/Інформаційне управління Верховної Ради України)

Нагадаємо, одразу після прийняття закону українці тріумфували під стінами Верховної Ради.