ru ua

Комаровський розповів, які продукти можна давати дітям

Комаровський розповів, які продукти можна давати дітям Євген Комаровський (фото: Віталій Носач/РБК-Україна)

Доктор Комаровський назвав продукти, які дітям краще не давати

Відомий український педіатр Доктор Комаровський порадив українцям не давати дітям до чотирьох років щільні продукти під час харчування, які погано жуються. Про це він написав на своїй сторінці в Instagram.

Комаровський зазначив, що маленькі діти вже можуть вміти кусати, але ще погано вміють (або взагалі не вміють) жувати. Для таких дітей характерні певні фізіологічні особливості - у порівнянні з дорослими у них слабкіше дихальні м'язи і, відповідно, слабкіше сила кашльового поштовху.

Це означає, що дітям складніше очистити дихальні шляхи при попаданні туди стороннього тіла. Чим менша дитина, тим ці фактори актуальніше, але треба розуміти, що все не дуже страшно, поки зубів немає взагалі: нічим відкусити, так нічим і поперхнутися. Але після появи зубів перші 6-12 місяців реально небезпечні.

Комаровський розповів, які продукти можна давати дітям

Батькам необхідно вивчити правила надання невідкладної допомоги та не дозволяти дітям брати в рот сторонні предмети. Необхідно обмежувати розмови під час їжі, не дозволяти дитині говорити з їжею в роті.

Під час їжі не варто провокувати ситуації, які можуть викликати сміх. Не потрібно давати ліки або годувати дитину під час плачу. Не потрібно давати дітям надірвані соски. Також не варто дітям активно рухатися з їжею або жуйкою у роті.

Комаровський розповів, які продукти можна давати дітям

Комаровський розповів про шкідливі продукти для дітей (фото: pixabay.com)

І саме головне не використовувати в харчуванні дітей до 4 років щільні продукти, які також погано жуються. Особлива обережність:

  • горіхи, насіння;
  • тверді овочі та фрукти (яблуко, морква);
  • попкорн;
  • льодяники і іриски.

Не давайте дітям до 3 років неочищені фрукти і фрукти з кісточками (вишня, черешня, слива тощо).

Крім того, Комаровський радить не годувати лежачи дітей, які вже вміють сидіти. Також необхідно стежити за тим, щоб поруч з немовлям не було дрібних предметів, які він може взяти в рот.⠀

Дітям до 5 років не варто давати іграшки з дрібними частинами, які від'єднуються. Батькам також потрібно зберігати дрібні побутові предмети поза досяжністю дітей.

Нагадаємо, що Комаровський висловився про гомеопатію для дітей.

Раніше повідомлялося про те, що Комаровський розповів, чи потрібна дитині подушка.