ua ru

В Єрусалимі виявили дуже цінну стародавню монету: їй більше двох тисяч років

В Єрусалимі виявили дуже цінну стародавню монету: їй більше двох тисяч років В Ізраїлі виявили унікальну монету (Фото: Getty Images)

Ізраїльські археологи знайшли біля підніжжя Храмової гори в Єрусалимі рідкісну бронзову монету. Вона належить до часів повстання євреїв Юдеїв проти Римської імперії. За даними дослідників, монета була викарбувана в 132 році до н. е.

Як повідомляє видання Express, на одній стороні монети зображено гроно винограду і напис: "Другий рік свободи Ізраїлю", на іншій стороні зображена пальма і написано: "Єрусалим". За даними вчених, це монета є дуже важливим відкриттям, і вона стала першою, на якій написано слово Єрусалим.

Раніше були знайдені монети періоду повстання Бар-Кохби, які допомогли історикам відновити карту подій і конфлікту. Серед важливих артефактів подій, які сталися майже 2000 років тому, було виявлено 22 тисячі монет, але пов'язаних з подіями повстання виявилося всього чотири. Є припущення, що вони були привезені в Єрусалим легіонерами 10-го легіону.

В Єрусалимі виявили дуже цінну стародавню монету: їй більше двох тисяч років

В Ізраїлі виявили унікальну монету з написом "Єрусалим" (Фото: Israel Antiquities Authority)

"Одне з питань, яке ми ставимо собі, полягає в тому, як ця монета потрапила в Єрусалим, оскільки сьогодні ми знаємо, що повстанці не завоювали Єрусалим. Табір 10-го легіону знаходився в межах Старого міста Єрусалиму, і деякі говорять, що він знаходився на південь від Храмової гори ", - повідомив археолог Моран Хагби.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що археологи виявили незвичайний кинджал, якому 5 тисяч років.

А також розповідали про те, що вчені знайшли нору гігантського підводного хробака, який жив 20 млн років тому.