Безпечне місце у будинку: де сховатися під час повітряної тривоги

Безпечне місце у будинку: де сховатися під час повітряної тривоги Фото: дим від обстрілу на Гостомелем та Бучею (УНІАН)

Далеко не всі багатоквартирні будинки в українських містах мають поблизу бомбосховища, метро чи безпечні подвали. Зараз, коли міста потерпають від обстрілів російської армії, надважливо визначити безпечне місце у власному будинку.

Які стіни найбільш стійкі у різних типах багатоквартирних будинків розповідає РБК-Україна Realty за інформацією з посібника "Порадник для цивільного населення "Без паніки!" Як вижити, боротися й перемогти під час бойових дій".

Якщо поблизу немає бомбосховища

Якщо до бомбосховища чи метро не добігти, підвал будинку закритий, спустіться, якомога нижче (пішки, не на ліфті!). В ідеалі — на перший поверх.

Під час артобстрілу намагайтеся перебувати біля несучих стін. Якщо всі кімнати зовнішні — вийдіть на сходовий майданчик. Визначити, чи стіна є несучою, досить просто.Безпечне місце у будинку: де сховатися під час повітряної тривогиНесучу стіну визначити нескладно (РБК-Україна Realty)

Як визначити несучу стіну:

  • у цегляному будинку — всі стіни, товщі 38 см — несучі;
  • у панельному — всі стіни, товщі 14см — несучі (це майже всі стіни);
  • у монолітних будинках — стіна, товща за 20 см — несуча.

Зовнішні стіни складають "коробку будівлі" і є несучими. До стін, що несуть навантаження та відповідать за стійкість, також відносяться стіни, які звернені до сходового прольоту і внутрішньоквартирні стіни, які звернені до сусідньої квартири.

Якщо відомо, з якого боку ведеться обстріл, потрібно вибрати найвіддаленішу кімнату з протилежного боку. У обраному місці потрібно сісти або лягти на підлогу біля стіни — чим нижче людина перебуває під час попадання снаряду, то більше шансів, що її не зачепить уламком.

Раніше ми давали корисні поради, що варто залишити в укритті.