Яценюк спрогнозував втрати України від "Північного потоку-2", Лукаш оголошено в розшук та інші новини 10 вересня

НовиниПолітика    11.09.2015 - 07:30
Фото: Арсеній Яценюк у ході робочого візиту в Словаччину
Фото: Арсеній Яценюк у ході робочого візиту в Словаччину

РБК-Украина розповідає про найважливіші події вчорашнього дня

В четвер 10 вересня головними темами дня стали оголошення в розшук Службою безпеки України екс-міністра юстиції Олени Лукаш, заява прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка про те, що Україна втратить 2 млрд дол. у рік через "Північного потоку 2", порушення Слідчим комітетом РФ справ проти Полторака і ряду командувачів ВСУ, а також повідомлення міністра закордонних справ Сергія Лаврова про те, що Донецьк і Луганськ готові провести вибори за українськими законами.

Україна втратить 2 млрд дол. у рік через "Північного потоку 2"

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк у ході робочого візиту в Словаччину заявив про те, що Україна щороку втрачатиме 2 млрд дол. з-за газопроводу "Північний потік 2" з Росії в Євросоюз.

"Друге, це втрата 2 млрд доларів доходів, які ми отримуємо за транзит і безпечні поставки газу в ЄС", - заявив він.

Прем'єр зазначив, що будівництво "Північного потоку 2" означає виключення України із загальних транзитних поставок в ЄС, а також назвав несправедливим будівництво нового газопроводу по відношенню до України і ЄС.

 

Донецьк і Луганськ готові провести вибори за українськими законами

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив про готовність Донецька та Луганська проводити вибори за українськими законами.

"Перша умова підготовки виборів на Донбасі - прямі консультації та узгодження модальностей проведення цих виборів. Донецьк і Луганськ готові проводити їх на основі українського закону, готові, щоб спостерігачі ОБСЄ отримали право моніторити цей процес, але вони хочуть про це домовлятися в консультаціях з українською владою", - заявив Лавров.

Крім того, за словами глави російського МЗС, зустріч глав Міністерств закордонних справ "нормандської четвірки", яка відбудеться 12 вересня, буде присвячена політичній частині мінських угод.

Екс-міністр юстиції Олена Лукаш оголошена в розшук

Колишній міністр юстиції України Олена Лукаш оголошена в розшук Службою безпеки України. На сайті Міністерства внутрішніх справ розміщена відповідна інформація, де йдеться, що екс-міністр зникла 28 липня 2015 р., а також що у суду є постанова на її затримання з метою приводу.

Лукаш інкримінують заволодіння шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем державними коштами в особливо великих розмірах.

Фото: Олена Лукаш оголошена в розшук

 

Слідчий комітет РФ порушив справи проти Полторака і ряду командувачів ЗСУ

У прес-службі Слідчого комітету Росії повідомляється, що відомство порушило кримінальні справи щодо міністра оборони України Степана Полторака, начальника Генерального штабу Міністерства оборони України Віктора Муженка, командира Сухопутних військ Збройних сил України (ЗСУ) Анатолія Пушнякова, командувача Національної гвардії України Миколи Балана та інших осіб з числа військовослужбовців ЗСУ та Нацгвардії.

Так, згідно з повідомленням, вони підозрюються у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 356, ст. 357 КК РФ (застосування заборонених засобів і методів ведення війни і геноцид).

Крім того, слідчий комітет порушив справу проти народного депутата України Олега Ляшка і бійців батальйону "Азов" за ознаками злочинів, передбачених пп. "а", "в" ч. 2 ст. 126, пп. "д", "е" ч. 2 ст. 117, ч. 1 ст. 356 КК РФ (викрадення людини, катування, застосування заборонених засобів і методів ведення війни).

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top