ua en ru

Яценюк пообіцяв запропонувати новий склад Кабміну, Полторак анонсував чистку в Міноборони та інші новини 8-9 серпня

Яценюк пообіцяв запропонувати новий склад Кабміну, Полторак анонсував чистку в Міноборони та інші новини 8-9 серпня Фото: прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк

РБК-Украина розповідає про найважливіші події минулих вихідних

Головними темами минулих вихідних стали заяву прем'єр-міністра Арсенія Яценюка про те, що у вересні він запропонує коаліції новий склад Кабінету міністрів України, повідомлення міністра оборони Степана Полторака про кадрову чистку у відомстві, ДТП з українцями у Румунії, а також підпал машин місії ОБСЄ в Донецьку.

Яценюк у вересні запропонує новий склад Кабміну

В ході "10 хвилин з прем'єр-міністрів" на "Экспресо ТБ" прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив про те, що у вересні запропонує коаліції новий склад Кабінету міністрів України. За його словами, це буде зроблено за результатами оцінки діяльності кожного міністра.

"Мною були заслухані звіти всіх міністерств і поставлені чіткі завдання кожному міністру в тій сфері, за яку він відповідає. У вересні буде зрозуміло, що зроблено, а що не зроблено. За результатами оцінки діяльності кожного міністра мною буде запропоновано парламентської коаліції новий склад Кабінету міністрів України і нова ефективна структура українського уряду", - заявив Яценюк.

Полторак анонсував кадрову чистку в Міноборони

Міністр оборони України генерал-полковник Степан Полторак в ході розширеного засідання колегії оборонного відомства 8 серпня заявив про те, що за кожним фактом неналежного виконання обов'язків буде принимить відповідні рішення, в тому числі і кадрові. Так, за його словами, недостатня ефективність роботи окремих керівників Міноборони та Генштабу є основними причинами існуючих проблем у відомстві.

"Питання прогнозування та перспективного планування, впровадження системних змін у діяльності не стали пріоритетами окремих керівників, ця копітка робота підміняється перманентним моніторингом стану справ на відповідній ділянці роботи. Міністерство оборони усвідомлює ризики, пов'язані з таким положенням справ. За кожним фактом неналежного виконання обов'язків мною будуть прийняті відповідні рішення, у тому числі й кадрові", - зазначив глава міністерства.

ДТП з українцями у Румунії

Вчора, 9 серпня, у Румунії український автобус потрапив у ДТП. За даними МВС, 2 людини загинули, 48 постраждали, всього в автобусі ниходилось 51 людина. Також повідомлялося, що серед постраждалих - 21 дитина, дві людини перебувають у важкому стані. За попередньою інформацією, причиною аварії вважають те, що водій заснув за кермом.

"За інформацією посольства України в Румунії близько години ночі 09.08.2015 р. на трасі Констанца-Бухарест (Румунія), в 53 кілометрах від Бухареста, сталося ДТП з автобусом, що перевозив 51 громадянина України, серед них, щонайменше, 25 дітей. В результаті аварії двоє громадян України загинули, серед них - одна дитина. За оперативними даними посольства ще 48 пасажирів отримали травми різного ступеня тяжкості і були доставлені в п'яти лікувальних закладах Румунії", - йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства закордонних справ.

Яценюк пообіцяв запропонувати новий склад Кабміну, Полторак анонсував чистку в Міноборони та інші новини 8-9 серпня

Фото: у Румунії український автобус потрапив у ДТП

Підпал машин місії ОБСЄ

В ніч з 8 на 9 серпня були спалені автомобілі спеціальної моніторингової місії ОБСЄ біля їх офісу в Донецьку. Згідно зі звітом місії, всього було уничножено сім автомобілів, ніхто зі спостерігачів не постраждав. На сторінці ОБСЄ в Facebook було опубліковано повідомлення, в якому йдеться про те, що хтось хоче, щоб спеціальна моніторингова місія перестала доповідати про події в Донецьку. Також, в ОБСЄ зазначили, що відповідальність за забезпечення захисту співробітників СММ і її майна лежить на тих, хто контролює Донецьк.

У свою чергу, в Україні прореагували на цю подію. Так, за словами директора департаменту політики та комунікацій Міністерства закордонних справ України Олексія Макєєва, це була "ганебна спроба залякування спостерігачів".

Крім того, секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов назвав головною метою підпалу машин потреба РФ прибрати міжнародних спостерігачів з окупованої території.

"Тим самим РФ і підконтрольні їй терористичні угруповання на Донбасі роблять все, щоб зірвати можливість врегулювання конфлікту мирним шляхом", - сказав Турчинов, додавши, що сьогоднішній підпал - це демонстрація зневаги до Москви міжнародним організаціям та своїм міжнародним зобов'язанням.

У 02:25 ночі, СММ зареєструвала пожежу кількох автомобілів ОБСЄ на стоянці перед резиденцією ОБСЄ в Донецьку. Пожежники ...

Posted by OSCE SMMU - Special Monitoring Mission to Ukraine on 9 августа 2015 г.