Росія відмовилася списувати борг Україні, Лікарчук звільнений з посади заступника голови ГФС та інші новини 7 вересня

НовиниПолітика    08.09.2015 - 07:30
Фото: Костянтин Лікарчук
Фото: Костянтин Лікарчук

РБК-Украина розповідає про найважливіші події вчорашнього дня

В понеділок 7 вересня головними темами дня стали звільнення Костянтина Лікарчука з посади заступника голови Державної фіскальної служби, заяву міністра фінансів Росії Антона Силуанов про те, що РФ не має наміру списувати борг Україні, повідомлення міністра фінансів України Наталії Яресько про те, що дохідна частина державного бюджету в січні-серпні 2015 р. перевиконано на 24,6 млрд грн., а також заява міністра закордонних справ України Павла Клімкіна про те, що в разі вступу України в Європейський Союз, країна буде приймати біженців з Близького Сходу.

Дохідна частина держбюджету за 8 місяців перевиконано на 24,6 млрд

В ході засідання ради з фінансової стабільності міністр фінансів Наталія Яресько заявила про те, що дохідна частина державного бюджету в січні-серпні 2015 р. перевиконано на 24,6 млрд грн.

"За підсумками 8 місяців дохідна частина загального фонду державного бюджету перевиконано на 24,6 млрд гривень від закладеної місячної розпису", - сказала міністр.

Глава відомства також зазначила, що така позитивна тенденція стала наслідком децентралізації та ефективної податкової політики.

Крім того, Яресько повідомила, що золотовалютні резерви Національного банку України зросли в 2,5 рази з весни цього року.

Також міністр розповіла, що законопроект про державний бюджет України на 2016 рік буде внесений у Верховну Раду найближчим часом, і зазначила, що він буде закладатися на базі старої податкової системи.

Росія не має наміру списувати борг Україні

Міністр фінансів Росії Антон Силуанов заявив про те, що РФ не має наміру списувати борг Україні і буде вимагати повернути кошти у повному обсязі. Варто відзначити, що мова йде про кредит на 3 млрд доларів, який Росія надала Україні ще в 2013 році під час президентства Віктора Януковича.

"Російський борг є суверенною. Щодо суверенних боргів існує особлива процедура врегулювання в таких випадках. Ми не будемо вступати в переговори з українським урядом у цій частині", - заявив Силуанов.

Україна в майбутньому повинна бути готова до прийому біженців

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін сказав, що в разі вступу України в Європейський Союз, країна буде приймати біженців з Близького Сходу.

"В даний час сирійські біженці або інші біженці не спрямовують свої кроки в Україну. Вони теж розуміють ситуацію, і вони розуміють, що зараз ми боремося з російською агресією. Але це питання, безумовно, може стати і для нас. Ми станемо членами Європейського Союзу, я в це абсолютно вірю, і тоді і наша частина солідарності і відповідальності перед Європейським Союзом, - не зараз, але в майбутньому, у разі таких криз, я дуже сподіваюся, що їх ніколи не буде, - ми повинні проявляти цю солідарність", - сказав він, відповідаючи на питання про готовність України приймати біженців.

Також міністр висловив упевненість в тому, що суспільство буде до цього готове, а також додав, що це питання буде вимагати серйозних дискусій у майбутньому.

 

Лікарчук звільнений з посади заступника голови ГФС

Костянтин Лікарчук звільнений Кабінетом міністрів з посади заступника голови Державної фіскальної служби. Крім того, глава ГФС Роман Насиров заявив, що передав в правоохоронні органи інформацію про правопорушення Лікарчука, і пояснив, що причинами звільнення послужили некомпетентність і саботаж.

"Костянтин Лікарчук виявився...абсолютно некомпетентним людиною, на жаль. З самого початку роботи він відверто саботував рішення керівництва, рішення уряду України, Міністерства фінансів, і ті рішення щодо реформ, які ми повинні були впроваджувати", - додав Насиров.

У свою чергу, Костянтин Лікарчук не виключає, що оскаржить своє звільнення в суді після того, як дізнається, за що був звільнений формально.

"Я думаю, що звільнили мене, бо я почав викривати корупційні схеми на митниці, і я думаю, що я досить сильно, досить професійно обґрунтовував необхідність внести серйозні корективи в ту реформу ГФС, яку зараз намагаються провести. Щодо некомпетентності, це важко коментувати. Для цього потрібно подивитися цифри", - зазначив Лікарчук, додавши при цьому, що відзначив, що боротися за посаду не буде.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top