ua en ru

Гайдар отримала українське громадянство, Порошенко підписав закон про поліцію та інші новини 4 липня

Гайдар отримала українське громадянство, Порошенко підписав закон про поліцію та інші новини 4 липня Фото: Порошенко підписав закон про поліції

РБК-Украина розповідає про найважливіші події вчорашнього дня

У вівторок 4 серпня головними темами дня стали отримання українського громадянства Марією Гайдар, підписання закону про поліції і скликання військового кабінету РНБО Президентом України Петром Порошенко, а також заяву прем'єр-міністра РФ Дмитра Медведєва про можливості розширення російських контрсанкций на Україну.

Марія Гайдар отримала українське громадянство

Помічниця Михайла Саакашвілі Марія Гайдар отримала українське громадянство. Відповідний указ був підписаний Президентом України Петром Порошенком, про що повідомили у прес-службі глави держави. Крім того, одночасно з Марією Гайдар громадянство отримав російський журналіст Володимир Федорін.

Українські паспорти новоспеченим громадянам України вручив особисто Петро Порошенко, який подякував Гайдар, Федорина, а також всіх росіян, які висловлюють незгоду з діями правлячого в Росії режиму, за їх "активну і сміливу громадянську позицію".

"Ваш приклад переконливо демонструє, що мовчати не можна, треба жити у злагоді зі своєю совістю", - сказав Президент.

У свою чергу, Марія Гайдар сказала, що вона вирішила розділити долю українців і разом з ними боротися проти спільного ворога - авторитарного режиму. Володимир Федорин також зазначив, що українське громадянство для нього велика честь і знак довіри з боку України.

Росія в особі члена Громадської палати РФ Георгія Федорова відреагувала на цю подію. Так, за словами Федорова, Гайдар повинна відмовитись від російського громадянства, "так як тепер в неї український паспорт і вона повинна жити постійно в Україні".

Порошенко підписав закон про поліції

Вчора, 4 серпня, Президент України Петро Порошенко підписав закон "Про національну поліцію", який був прийнятий Верховною Радою 2 липня 2015 р. Згідно з цим законом, Національна поліція є центральним органом виконавчої влади, який служить суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічного порядку та громадської безпеки. Також, крім патрульної поліції, яка вже діє в Києві, у складі національної поліції будуть функціонувати кримінальна поліція, міліція охорони, спеціальна поліція і поліція особливого призначення.

Підписав Закон про поліцію #НоваПоліція #KyivPolice

Posted by Петро Порошенко on 4 августа 2015 г.

Порошенко скликав військовий кабінет

Президент України Петро Порошенко терміново скликав військовий кабінет РНБО. Як пояснив глава держави, він вирішив провести засідання для того, щоб узгодити план посилення оборони на Донбасі на випадок ескалації конфлікту, оскільки останнім часом кількість обстрілів терористами українських позицій в зоні проведення АТО істотно зросла.

Також Порошенко заявив, що "фейкові" вибори, що бойовики планують провести на окупованих територіях Донецької та Луганської областей 18 жовтня і 1 листопада, можуть повністю зруйнувати мінські домовленості. При цьому Президент підкреслив необхідність активізувати взаємодію з ОБСЄ та створити умови для безперешкодної роботи в зоні АТО.

Медведєв запропонував розширити контрсанкции РФ на Україну

У Росії вирішується питання про розширення контрсанкционного списку країн у зв'язку з приєднанням України, Албанії, Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Чорногорії до рішення про продовження Євросоюзом економічних санкцій проти РФ. Про це повідомив прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв.
"Треба опрацювати це питання, і якщо дійсно такі рішення прийняті (рішення про приєднання до санкцій - ред.), підготувати звернення до президента про доповнення указу додатковою кількістю країн, які такі рішення стосовно Російської Федерації підтримують", - зазначив Медведєв.

Також російський прем'єр розповів, що збирається особисто очолити комісію з імпортозаміщення, яка буде створювати умови для виробництва товарів, раніше імпортувалися в країну.

У свою чергу, прес-секретар Президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що Путін з великою ймовірністю підтримає пропозицію Медведєва щодо розширення списку країн. Пєсков також зазначив, "що тут основним принципом є принцип взаємності".