ua en ru

Дзвінки Путіну марна трата часу. Пошуки миру не його мета, - прем'єр Італії

Дзвінки Путіну марна трата часу. Пошуки миру не його мета, - прем'єр Італії Фото: президент РФ Володимир Путін (Getty Images)

Прем'єр-міністр Італії Маріо Драгі вважає, що дзвінки Володимиру Путіну не мають жодного сенсу. Адже російський президент не зацікавлений у переговорах із президентом України Володимиром Зеленським та пошуках миру.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на його заяву інтерв'ю Corriere Della Sera.

"Я до останнього сподівався, що він цього не зробить. Ми телефонували президенту Путіну перед початком війни. Однак через кілька тижнів він почав наступ. Я намагався розмовляти з ним до кінця. При цьому вторгнення мене не здивувало: майже 200 тисяч осіб у повному бойовому спорядженні були біля українських кордонів...Поки що метою Путіна є не пошуки миру, а спроба знищити український опір, окупувати країну", - вважає Драгі.

Він зазначив, що Італія залишатиметься поруч із українськими друзями та додав, що посольство країни вже відновило роботу в Києві.

"Як і багато інших, на початку конфлікту я думав, що швидка перемога росіян є вірогідною, яка також поставить під загрозу сусідні держави. Цього не сталося: перемога не прийшла, і ми не знаємо, чи настане вона коли-небудь. Український опір героїчний. Як каже президент Зеленський, народ став армією України. Нас чекає війна опору, тривале насильство з руйнуванням, яке триватиме. Втімм, немає жодних ознак того, що український народ може прийняти російську окупацію", - підкреслив Драгі.

Він також пригадав, як під час телефонної розмови з Путіним запитав щодо його ймовірної зустрічі з президентом Володимиром Зеленським.

"Я його (Путіна - ред.) запитав: "коли ти бачишся із Зеленським? Тільки ви двоє можете розв’язати ці вузли". Він відповів: "час ще не настав". Я наполягав: "прийміть рішення про припинення вогню". І знову: "ні: час ще не настав", - розповів Драгі.

За його словами, далі Путін почав розповідати про оплату за російський газ в рублях, яка тоді ще не була офіційно прийнята в РФ.

"Ми попрощалися, зобов’язавшись переговорити протягом кількох днів. Але потім прийшов жах Бучі. Починаю думати, що мають рацію ті, хто каже: тобі з ними говорити марно, ти просто втрачаєш час. Я завжди захищав Макрона і продовжую стверджувати, що як нинішній президент країни ЄС він має рацію, намагаючись спробувати всі можливі шляхи діалогу. Але у мене складається враження, що жах війни з її бійнями, з тим, що вони зробили з дітьми та жінками, абсолютно не залежить від слів і телефонних дзвінків, які вони роблять", - резюмував Драгі.

Нагадаємо, нещодавно президент Франції Еммануель Макрон назвав причину частих дзвінків главі Кремля Володимиру Путіну. За його словами, про це його просив президент України Володимир Зеленський.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.