ЗВТ з Канадою дає Україні прямі вигоди й перспективні можливості

НовиниЕкономіка    11.07.2016 - 17:49
Фото: президент України Петро Порошенко та канадський прем'єр Джастін Трюдо
Фото: президент України Петро Порошенко та канадський прем'єр Джастін Трюдо
ВРУ якнайшвидше ратифікує угоду про ЗВТ з Канадою, - Парубій Україна має намір розширити співпрацю з Канадою в оборонній сфері

Втім, різкого сплеску торгового обороту між країнами очікувати не варто

Підписання угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Канадою дає Україні не стільки прямі вигоди, у вигляді різкого нарощування товарообігу, скільки ряд перспективних можливостей. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "ЗВТ України з Канадою: нові горизонти для українського бізнесу".

"Я не можу сказати, що очікую якогось сплеску торгового обороту відразу. У той же час, очевидно, що Україна зацікавлена у створенні для бізнесу максимально сприятливих умов експорту в будь-яку країну. Тобто, щоб були максимально диверсифіковані напрямки експорту", - зазначив економічний експерт Борис Кушнірук.


Різкого зростання експорту не очікують і в Мінекономрозвитку і торгівлі. І, перш за все, глобальної системи захисту, яку має Канада.

"У Канади є глобальні квоти для всього світу, крім нафти, в рамках яких можуть експортувати компанії. І цю систему захисту Канада відстояла в СОТ, на відміну від інших членів, - підкреслила заступник голови МЕРТ - торговий представник України Наталія Микольська. - І поза квот коштують досить великі мита".

Втім, хоча прямі вигоди від підписання угоди про ЗВТ з Канадою можуть бути не дуже значними, Україна може отримати додаткові можливості.

"Підписання ЗВТ з Канадою - це робочий процес, я б не перебільшував його значимість, але він може створити додаткові можливості для того, щоб готуватися до виходу на ринок США, - додав Кушнірук. - Враховуючи, що у США та Канади є безмитна торгівля, то це створює додаткові можливості виготовляти продукцію, яка може потрапляти і на ринок США. А це величезний ринок, тому він може бути цікавим для українських товаровиробників, які навряд чи можуть конкурувати з продукцією високої вартості".

На інші плюси від ЗВТ з Канадою зазначив виконавчий директор Фонду Блейзера Олег Устенко.

"Можливо, відкриваються для нас можливості трансферу якихось технологій з Канади. Але знову-таки, розраховувати, що це буде у величезних обсягах, не варто, - зазначив Устенко. - Але це знакова подія, тому що інші країни будуть охоче підписувати аналогічні угоди з Україною. Зараз в робочому стані, близькому до завершення, знаходиться договір про ЗВТ з Ізраїлем. Аналогічний договір скоро буде готовий до підписання з Туреччиною".

Крім того, канадським бізнесом Україна може розглядатися, як промисловий хаб, зазначила Наталія Микольська.

"У нас дешева робоча сила, розвинена логістика. Якщо вони передадуть в Україну технології, що будуть ввозити обладнання за нульовими ставками, переробляти продукцію, запускати виробництво, то це додаткові інвестиції, нові робочі місця і зростання економіки", - заявила торговий представник.

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман розраховує на залучення канадських інвестицій.

Читайте в розділі

НБУ вводить в обіг пам'ятну монету, присвячену Дню Святого Миколая

Група DCH може залучити Rothschild&Co до створення міжнародного консорціуму для купівлі ОПЗ

S&P підтвердило рейтинг України на рівні "В-/B" зі стабільним прогнозом

On Top