ua en ru

Жителі постраждалих від посухи районів Сомалі продовжують перебиратся в табори для біженців в Могадішо

03:30 01.08.2011 Пн
2 мин

Жителі постраждалих від сильної посухи районів Сомалі, контрольованих ісламським угрупуванням "Аль-Шабаб", продовжують прибувати на територію таборів для біженців в столиці країни Могадішо, передає BBC.

Повідомляється, що за останній місяць зафіксоване рекордне 37%-ве зростання числа прибулих із зони лиха людей. У більшості дітей лікарі фіксують виснаження.

Місцеві гуманітарні організації заявляють, що продовольча допомога не може дійти до постраждалих районів. Раніше бойовики з "Аль-Шабаб" відмовилися зняти заборону, накладену ними на доставку іноземної гуманітарної допомоги в райони лиха.

За оцінками ООН, 10 тис. людей загинули у Сомалі від голоду, викликаного посухою, і 12 млн потребують термінової допомоги. В Управлінні ООН з координації гуманітарних питань (УКГП) ситуацію назвали "найсильнішою продовольчою кризою в сьогоднішньому світі".

Минулого тижня Всесвітня продовольча програма ООН почала термінове постачання продуктів харчування в Сомалі, незважаючи на заборону "Аль-Шабаб". Допомогу також отримають деякі райони на кордоні Сомалі, Ефіопії і Кенії. Була розпочата повітряна операція по доставці гуманітарної допомоги потерпілим від засухи в Сомалі.

ЄС раніше оголосив про збільшення розмірів допомоги жертвам голоду в районі Африканського Рогу. Чиновники заявили, що Брюссель негайно надасть ще 40 млн дол. на допомогу біженцям від голоду в Сомалі.

Ситуація провокує зростання цін на продовольство. Негативний вплив чинить і світове підвищення вартості продуктів харчування. Ціни на зернові в Кенії на 30%-80% перевищують середній показник за останні п'ять років. В Ефіопії в травні вартість продовольчої корзини підскочила на 41%.

Или читайте нас там, где вам удобно!
Больше по теме: