ua ru

Жінки вперше отримали більшість у кабінеті міністрів Швейцарії

Жінки вперше отримали більшість у кабінеті міністрів Швейцарії. За підсумками четвертого раунду голосування серед членів швейцарського парламенту перше з двох вакантних місць в уряді - крісло міністра транспорту отримала представниця демократичної партії Симонетта Соммаруга. Вона стала четвертою жінкою серед семи міністрів кабінету, передає РБК з посиланням на Associated Press.

Таким чином, Швейцарія виявилася п'ятою країною у світі, поряд з Іспанією, Норвегією Фінляндією і Кабо-Верде, уряд якої має подібну гендерну структуру.

Пізніше сьогодні відбудеться ще один раунд голосування, за підсумками якого друге вакантне місце може зайняти ще одна представниця жіночої частини парламенту. До відставки міністрів транспорту та фінансів чотири з семи місць в уряді займали чоловіки.

У зв'язку з цим відзначимо, що швейцарська політична система влаштована таким чином, що голови міністерств вибираються голосуванням обох палат парламенту, причому на їх рішення не здатний вплинути прем'єр-міністр країни, оскільки такий пост в уряді просто відсутній. Традиційно звільнене крісло займає представник тієї ж партії, що зміщений або який пішов у відставку міністр.

Нагадаємо, швейцарські жінки отримали право брати участь у виборах тільки в 1971 р., коли серед чоловічого населення країни був проведений референдум. Проте влада одного їх кантонів забороняли жінкам голосувати аж до 1990 р. Перша жінка-міністр зайняла свою посаду в швейцарському уряді в 1984 р.