ua ru

"Дзеркало тижня": експеримент МО з харчуванням військових - це спроба відродити корупцію

Експеримент з повернення в армію військових кухарів і передачі командирам частин права вирішувати, як і чим годувати солдатів, сформує в армії нові корупційні схеми. Про це пише В'ячеслав Рогожин у своїй статті в газеті "Дзеркало тижня".

Так, видання цитує начальника Центрального управління продовольчого забезпечення тилу Збройних сил України, полковника Олександра Андруха, за словами якого, "командири військових частин у зоні АТО нерідко не в змозі організувати систему харчування своїх підлеглих, хоча продукти їм в достатній кількості підвозяться аутсорсинговими компаніями". Заступник Андруха, полковник Микола Куклюк наводить як приклад український миротворчий контингент, в якому командири частин не контролювали дії начпродів і військових кухарів, що призводило до перевитрати витрат на харчування військовослужбовців.

"Тиловики фактично визнають, що командири частин не є компетентними фахівцями в організації харчування. Що за їхніми спинами начпроди і військові кухарі "хімічать", а страждає солдат. Тим не менш, Центральне управління тилового забезпечення ЗСУ пропонує поширити таку систему на всі військові частини, які можуть бути задіяні у виконанні бойових завдань", - йдеться в матеріалі.

Наголошується, що відмова від повноцінного аутсорсингу, що діє зараз в більшості військових частин, дозволить чиновникам Міноборони "взяти в свої руки" розподіл продуктів для армії.

"За аргументами чиновників (ЦУ продобеспечения тилу) може ховатися бажання побудувати корупційну систему. У будь-якого командира, який отримає можливість замовляти, які йому заманеться продукти, починаючи від апельсинів і закінчуючи "шашличком", є свої командири. І весь цей ланцюжок вертикального підпорядкування доходить до Міністерства оборони", - підкреслюється в статті.

"Дзеркало тижня" стверджує, що керівництво Міноборони не втручається в ситуацію, так як "експериментування" необхідне генералам для збереження іміджу реформаторів.

"Бажання продемонструвати президенту свої успіхи в реформах армії можуть зіграти з керівництвом Міноборони злий жарт. Експеримент з харчуванням військових, який проводять чиновники, обростає все новими скандальними подробицями. Невмілі спроби тиловиків виправдатися лише посилюють абсурдність ситуації, наближаючи неминуче фіаско авантюри, в яке втягнуло міністра його оточення", - пише видання.

Раніше екс-міністр оборони Анатолій Гриценко заявив, що в разі переведення Збройних сил на нову систему продовольчого забезпечення, необхідно буде додатково отримати 5 млрд грн за рахунок нових податків для населення.