ru ua

У Зеленського планують на четвер скликати позачергову сесію Ради

У Зеленського планують на четвер скликати позачергову сесію Ради Фото: Руслан Рябошапка (minjust.gov.ua)

У Зеленського будуть вимагати від Ради прийняти законодавство щодо антикорупційного суду

У президента Володимира Зеленського планують вже на четвер скликати позачергову сесію парламента і вимагати прийняти законодавство щодо Вищого антикорупційного суду. Про це заявив радник президента Руслан Рябошапка, повідомляє кореспондент РБК-Україна.

Як зазначає Рябошапка, сесію будуть скликати для прийняття "ще кілька ініціатив". Зокрема, законодавство для роботи антикорупційного суду.

"Зараз ми плануємо вже на четвер скликати позачергову сесію парламента. Ми будемо вимагати від парламента прийняти законодавство, яке дасть ефективно працювати Вищому антикорупційному суду. Ми будемо вимагати прийняти закон про незаконне збагачення. Крім того, буде ще кілька ініціатив, які ми будемо вимагати прийняти парламентом ще цього скликання. Очевидно, що в людей в головах вже вибори, але вони повинні виконати свій обов’язок", - заявив Рябошапка.

Він також зазначив, що парламент нового скликання має переглянути антикорупційне законодавство.

"В новому парламенті ми хочемо переглянути те законодавство, що стосується запобігання корупції. Новий закон, який стосується декларацій, зокрема, корупції в політичному секторі. Ми хочемо переглянути процесуальне законодавство. Було прийнято дуже багато правок до нового КПК. Зокрема, так звані "правки Лозового", які дуже сильно перешкоджають розслідуванню кримінальних справ", - додав Рябошапка.

Нагадаємо, 13 липня спікер Верховної Ради заявив про закриття десятої сесії парламенту. Він тоді заявив, що з 15 по 19 липня народні депутати працюють у комітетах, комісіях і фракціях.

РБК-Україна писало, що Рада неоднорозаво відмовлялась приймати законопроекти, які подавав Зеленський. Зокрема, про публічні закупівлі або законопроект про імпічмент.

Більше того, президент вніс в Раду законопроект про нову люстрацію. Згідно з ним під люстрацію потраплять особи, які в період з 23 лютого 2014-го по 19 травня 2019 року займали посади президента України, голови Верховної ради, генерального прокурора, голови СБУ, голів Антимонопольного комітету і Фонду державного майна, глав Державної фіскальної служби і митниці, секретаря РНБО, керівників оборонних підприємств.