ua en ru

Зеленський порадив Росії захистити російськомовних на території РФ

Зеленський порадив Росії захистити російськомовних на території РФ Фото: Володимир Зеленський (president.gov.ua)

Президент Володимир Зеленський прокоментував нові воєнні плани Росії на півдні України з виходом до невизнаного Придністров'я для нібито захисту російськомовних.

Про це повідомляє РБК-Україна, посилаючись на звернення глави держави.

Зеленський порадив Росії передусім захистити права російськомовних на території РФ. Саме там їх найбільше порушують.

"Територія, де Росії варто було б попіклуватися про права російськомовних, це сама Росія, де нема свободи слова, свободи вибору, де просто немає іншої думки, де процвітає бідність, де людське життя нічого не варте, аж настільки, що вони їдуть на війну, щоб накрасти хоч щось", – заявив президент.

Планами військ РФ із можливим захопленням Придністров'я Зеленський не здивований. На його думку, Україна стала першою ціллю Росії, а після її підкорення мала настати черга інших держав.

"Це тільки підтверджує те, що вторгнення РФ в Україну передбачалося як початок. А далі вони хотіли захопити інші країни. Звісно ми будемо захищати стільки, скільки потрібно, щоб зламати цю амбіцію Росії. Але всі держави повинні допомагати нам", – пояснив глава держави.

Раніше російський генерал-майор Міннекаєв назвав цілями війни РФ проти України захоплення південних областей і вихід до невизнаного Придністров'я. Там російські війська збираються захищати населення від "утиску російськомовних".