ru ua

Зеленський підписав закон про всеукраїнський референдум, - Стефанчук

Зеленський підписав закон про всеукраїнський референдум, - Стефанчук Фото: Руслан Стефанчук (Віталій Носач / РБК-Україна)
Автор: РБК-Україна

Перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив, що закон про місцевий референдум підписано президентом України Володимиром Зеленським. Документ буде опубліковано на сайті глави держави найближчим часом.

Про це Стефанчук повідомив в ефірі телеканалу "Україна 24".

"Та інформація, яка у мене є - президент підписав (закон про всеукраїнський референуме, - ред.) І сьогодні інформація повинна з'явитися на сайті президента", - сказав Стефанчук.

Стефанчук також відзначав, що законопроекти про всеукраїнський і місцевий референдуми є пріоритетними, оскільки вони встановлюють стандарти прямої демократії, на їх базі будуть розроблятися інші законопроекти по народовладдя.

"Це, мабуть, єдиний закон за всю каденцію Ради ІХ скликання, який мав на меті пройти всю процедуру - разом із громадськими обговореннями, з висновками Венеційської комісії, з консультаціями в українських та зарубіжних експертних колах. І ми отримали той механізм, який, я дуже сподіваюсь, буквально сьогодні буде оприлюднений на сайті президента України як такий, що підписаний", - розповів він.

Нагадаємо, раніше перший віце-спікер Верховної ради Руслан Стефанчук заявляв, що законопроект про місцевий референдум повинні зареєструвати в парламенті у квітні. За його словами, до 11 квітня він буде перебувати на публічному обговоренні. Далі його доопрацюють з урахуванням обговорення.

Закон про всеукраїнський референдум був одним із перших серед програмних обіцянок президента. Документ отримав позитивні висновки Венеційської комісії.