Здорові тенденції аграрного експорту забезпечать стабільний приплив валюти, - Мартинюк

Здорові тенденції аграрного експорту забезпечать стабільний приплив валюти, - Мартинюк
Фото: Максим Мартинюк

Аграрний експорт в цьому році буде формуватися під впливом ряду факторів

Здорові тенденції аграрного експорту забезпечать стабільний приплив валюти. Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства України Максим Мартинюк, повідомляє прес-служба відомства.

Зокрема, зазначається, що аграрний експорт в Україні в цьому році буде формуватися під впливом ряду факторів з урахуванням стабілізації світових цін. За прогнозами Міжнародного валютного фонду, очікується зупинка падіння найважливіших показників.

Мартинюк підкреслив, що протягом кількох років ситуація з українським аграрним експортом може змінюватися: тепер його характеризує диверсифікація, орієнтація на зарубіжні ринки, що відрізняються високою купівельною спроможністю, а також збалансованість щодо товарних груп.

За даними заступника міністра, в 2016 році вперше за довгий час експорт аграрної продукції перевищив поставки за кордон металургійної продукції і мінералів. Частка АПК в країні була дорівнює 35,3% (для порівняння: у 2015 році – 31,8%).

Крім того, очікується, що в цьому році сільгоспвиробникам вдасться наростити поставки органічних і нішевих культур – це пов'язують з розширенням переліку і збільшенням експортних квот в ЄС. Негативно позначиться на обсягах експорту зниження попиту в КНР та низькі показники в динаміці росту продукції тваринництва.

На думку Мартинюка, не варто забувати і про перспективи. Він переконаний, що в українській моделі економіки важливо враховувати, що зростання сировинної складової в експорті не повинне ставати головною метою. Більш перспективна мета – щоб добре розвинутий АПК став лише плацдармом.

Він зазначив, що Україна, обравши шлях аграрної держави, зіткнеться з безліччю ризиків: від волатильності сировинних ринків до залежності від погодних показників, тому так важливо, щоб агропромисловий комплекс забезпечив економічну міцність, яка сприятиме розвитку інновацій, науки, технологій.

Нагадаємо, за даними МінАПК, в 2016 році Україною було експортовано продукції на загальну суму 36,4 млрд доларів, імпортовано – на 39,2 млрд доларів. Найбільший партнер країни – ЄС, куди було експортовано товарів на 37,1%. Поставки в Євросоюз збільшилися на 4%, що склало 13,5 млрд доларів. Протягом 2016 року Україна здійснила торгові операції з 226 країнами.

Було експортовано 35,3% продукції аграрного сектору від загального обсягу, що дозволило перевищити показники минулого року (в 2015 році аграрний експорт становив 31,8%).

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся