Затулін: Тимошенко не стане для Заходу "українським Ходорковським"

Вівторок 11 жовтня 2011 14:56

Екс-прем'єр, лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко не буде сприйматися європейської громадськістю як "український Михайло Ходорковський". Таку думку висловив РБК член комітету Держдуми у справах СНД Костянтин Затулін у зв'язку з винесенням українським судом Тимошенко судового вироку.
"Такі аналогією не проходять, бо Ходорковський - це бізнесмен, якого засудили за фактами, пов'язаних зі створенням і функціонуванням його компанії, і в його випадку буде завжди привід сумніватися в тому, що він став жертвою політичного переслідування", - зазначив Затулін.
Що ж стосується судового вироку відносно Тимошенко, то мова йде про засудження до позбавлення волі "екс-прем'єра, яка була головним конкурентом чинного українського Президента (Віктора Януковича)", продовжив депутат.
"До того ж колишня прем'єр-міністр збереглася як політична фігура N2 на Україні, і її рейтинг йде врівень з рейтингом Президента", - сказав Затулін.
За його словами, подібні обставини були відсутні у "справі Ходорковського". "І, з цієї точки зору, справа Тимошенко буде сприйнято як грубе нехтування думкою Заходу", - вважає парламентарій.
У зв'язку з цим він назвав помилковим винесення судового вироку Тимошенко.
"Чи стане ця помилка фатальний, покаже час. Але вже зараз очевидно, що найближчим наслідком стане блокування підписання і ратифікації договору про створення зони вільної торгівлі з Європою. Я не розумію, як з цим (вироком) можна пройти крізь вушко голки Європи", - сказав Затулін.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся