ru ua

Для захисту від Росії: США виділять Україні 250 млн доларів

Для захисту від Росії: США виділять Україні 250 млн доларів Фото: національні прапори США та України (РБК-Україна)

Конгрес США затвердив пакет військової допомоги Україні

Сполучені Штати Америки нададуть Україні 250 млн доларів військової допомоги. Кошти підуть на навчання українських військових і закупівлю техніки.

Про це повідомляється на сайті Пентагону.

Зазначений пакет військової допомоги сьогодні затвердив Конгрес США. Гроші виділять у рамках Ініціативи з підтримки безпеки України (USAI).

"Міністерство оборони оголосило сьогодні про свої плани виділити 250 мільйонів доларів на 2020 фінансовий рік для додаткового навчання, закупівлі обладнання і консультативних зусиль, спрямованих на зміцнення обороноздатності України для більш ефективного захисту від російської агресії", - йдеться в повідомленні.

Пентагон називає Україну "найважливішим партнером на передньому краї стратегічної конкуренції з Росією".

Половина цих коштів - 125 млн доларів - включають обладнання для підвищення обороноздатності України в морській сфері, а також для покращення системи спостереження за повітряним простором.

Також у суму входять контр-артилерійські радари і тактичне обладнання. Частина зазначених коштів піде на вдосконалення кіберзахисту і стратегічних комунікацій для протидії російським кібератакам і фейкам.

"Ці ініціативи доповнюються посиленням підтримки у сфері безпеки з боку ключових союзників і партнерів по НАТО. Сполучені Штати продовжують закликати всіх союзників і партнерів посилити підтримку сектору безпеки та оборони України", - йдеться в повідомленні.

В українському Міністерстві оборони подякували американським партнерам за допомогу в зміцненні обороноздатності України.

"Реформа сектору безпеки і оборони, наближення його до стандартів НАТО та досягнення максимальної взаємосумісності зі збройними силами країн Альянсу залишається одним з головних пріоритетів уряду України", - йдеться в повідомленні Міноборони.

Нагадаємо, перший транш військової допомоги Україні в розмірі 125 млн доларів США анонсували у березні.

Про виділення другого траншу заговорили два тижні тому.