Захищаючи Україну, Європа захищає себе, - Яценюк

НовиниПолітика    16.08.2016 - 18:53

Захищаючи Україну, Європа захищає себе. Про це заявив лідер політичної партії "Народний фронт" Арсеній Яценюк за підсумками зустрічі з президентом Європейської Ради Дональдом Туском у Брюсселі у вівторок, 16 серпня.

"Я переконаний в тому, що Європейський Союз утримає єдність. Тому що питання санкцій стосується не тільки України, а й базису, на чому сформований Європейський Союз, - на свободах, незалежності, повазі до міжнародного права і боротьбі з тими, хто порушують міжнародні кордони і базові права людини і громадянина. Цим порушником є Російська Федерація. Тому це вже тест для Європи. Захищаючи Україну, Європа захищає себе", - заявив він.


Яценюк повідомив, що на порядку денному тривалої зустрічі з Дональдом Туском було насамперед питання російської військової агресії проти України.

"Росія розпочала гібридну війну не тільки проти України - зараз вже ця гібридна війна іде в тому числі й теренами Європейського Союзу. І російська провокація про начебто події в Криму є саме частиною дискредитації України і спробою тестувати реакцію Європейського Союзу", - зазначив він.

На думку Яценюка, Європейський Союз єдиний в питанні санкцій проти Російської Федерації. "Санкції були продовжені, і їх продовження стоїть на порядку денному, адже Росія не виконує Мінські угоди", - заявив він.

"Усе, що робиться сьогодні Російською Федерацією: всі заяви, як президента Росії і прем'єра, так і глави зовнішньополітичного відомства, і основне – те, що відбувається в Криму, Донецьку і Луганську, які є українською територією, - є яскравим свідченням: Росія не готова виконувати "Мінськ", Росія не готова покинути територію України, Росія готова тільки до загострення ситуації. Це означає, що невиконання "Мінська" тягне за собою продовження санкцій проти Російської Федерації", - підкреслив лідер "Народного фронту".

"Російська гра - така: звинуватити Україну в невиконанні Мінських угод. Вони щось плутають. Це Росія вчинила збройний напад на Україну, незаконно анексувала Крим і ввела свої регулярні війська на територію Донецька і Луганська. Це Росія обстрілює українську територію і вбиває українських військових. До того моменту, доки "Мінськ" не буде виконаний, санкції повинні діяти. Це були заяви як Європейської ради, як Європейської комісії, так і лідерів країн-членів Європейського Союзу, в тому числі Канцлера Німеччини Ангели Меркель", - наголосив він.

Яценюк зазначив, що всередині Європейського Союзу зараз "почали звучати різні голоси": "Популісти і демагоги є не тільки в Україні, але й в окремих членах-країнах Європейського Союзу. Але зараз для Європи важливо утримувати єдність в питанні захисту демократичних цінностей і захисту територіальної цілісності України".

"Позиція Президента Туска дуже чітка. Він підтримує жорсткий підхід щодо захисту територіальної цілісності України, щодо нашого суверенітету, нашої незалежності і необхідності повного виконання з боку Російської Федерації Мінської угоди. А це виведення військ, виведення зброї, зупинення вогню. І це фактично повернення контролю над українською територією українським громадянам і українській державі", - підкреслив лідер "Народного фронту".

On Top