Зарплата вчителів має зрости на третину в 2017, - Порошенко

НовиниПолітика    01.10.2016 - 18:02
Фото: Петр Порошенко пообіцяв учителям відчутне підвищення зарплат
Фото: Петр Порошенко пообіцяв учителям відчутне підвищення зарплат
Гройсман виступає за збільшення академічних стипендій Гройсман обіцяє збільшити фінансування сфери освіти на 10 млрд гривень

Фінансове забезпечення українського вчителя має зрости на 33%

Президент Петро Порошенко вважає, що за останні два роки вдалося подолати негативні тенденції в економіці України, що дає підстави у наступному році передбачити в державному бюджеті зростання на третину рівня заробітних плат учителів. Про це він сказав на зустрічі з переможцями всеукраїнського конкурсу "Учитель року - 2016" із нагоди Дня працівників освіти, повідомляє прес-служба глави держави.

"Дав завдання уряду, що пріоритетом на 2017 рік має бути фінансування освіти. І не на 5%, і не на 10% має бути підвищена заробітна платня. Ми домовилися, що ми маємо вийти на планку 33% - на третину має зрости фінансове забезпечення українського вчителя", - переконаний він.

Порошенко пообіцяв, що уряд виконаэ це завдання. Він зауважив, що це має стати додатковою фінансовою мотивацією, щоб найкращі фахівці залишалися в українській школі.

Фото: Порошенко на зустрічі з переможцями конкурсу "Учитель року - 2016"

За його словами, у 2016 році рівень заробітних плат учителів без категорії становить 3 239 гривень, а в 2017 році має підвищитись до 4 541 гривні. Своєю чергою рівень зарплати вчителя вищої категорії з усіма надбавками має збільшитись із 4 483 гривень у 2016 році до 6 400 гривень у 2017 році.

"Це є та динаміка, яку на сьогодні держава здатна продемонструвати, і ми зробимо все можливе, щоб це відбулось", - запевнив президент.

Крім того, глава держави наголосив на важливості покращення якості освіти, зокрема в сільській місцевості. Він відзначив неприпустимість ситуації, коли один учитель викладає декілька предметів.

"Маємо знайти гідну відповідь, щоб кожен учень сільської школи мав можливість отримувати якісну освіту", - наголосив Порошенко.

Він додав, що нині ведеться робота за участі Міністерства освіти, благодійних організацій для забезпечення шкіл ще 26 тисячами комп’ютерів.

Нагадаємо, раніше Міністерство освіти і науки України пропонувало на третину підняти зарплатні вчителям.

Читайте в розділі

РФ припинить бомбардування Алеппо на чотири дні

Підтримку аграрного сектору в 2017 році збільшать до 10 млрд грн

Україна має тверду підтримку ЄС, - Порошенко

On Top