Заборона на рекламу безрецептурних медпрепаратів не вирішить проблеми самолікування, - ЄБА

НовиниЕкономіка    02.11.2011 - 15:01

Європейська Бізнес Асоціація занепокоєна ймовірною забороною реклами безрецептурних лікарських засобів. Відповідний проект закону, який було прийнято Верховною Радою України у першому читанні в грудні минулого року, наразі готується до другого читання. В ЄБА зазначають, що в разі ухвалення закону, споживачі будуть повністю позбавлені інформації про наявність даної групи ліків на ринкy або появу нових препаратів.

Відтак, у споживачів залишиться два основних джерела інформації про ліки, які можна придбати без рецепта - лікар і фармацевт в аптеці. Відповідно, інформація, яку пацієнти зможуть отримати від цих двох суб'єктів, залежатиме винятково від індивідуальної обізнаності перших.

Водночас, ЄБА підтримує тезу щодо шкідливого впливу безконтрольного вживання лікарських засобів населенням, але основною причиною надмірного самолікування та необережного споживання ліків пацієнтами вважає відсутність практики відшкодування населенню амбулаторного споживання ліків, і недостатню довіру населення до якості державної системи медичної допомоги. Саме це провокує самолікування, і скасування реклами безрецептурних лікарських засобів не вирішить цю  проблему.

Проблема безконтрольного вживання ліків, зазначають в ЄБА, посилюється наявністю недостовірної інформації на телебаченні та в медіа. Існують випадки, коли реклама, наприклад, біологічно активних добавок, говорить про лікарські властивості препаратів, які насправді не є лікарськими засобами. Такі випадки вводять в оману пацієнтів і кидають тінь на добросовісних виробників лікарських засобів, які надають достовірну інформацію про свою продукцію. Тут, на думку експертів ЄБА, недостатній контроль рекламної інформації з боку відповідних державних органів, що потребує відповідного врегулювання.

В ЄБА підкреслюють, що реклама рецептурних засобів, які не послаблюють симптоми, а повноцінно лікують захворювання, в Україні заборонена, що повністю відповідає європейській практиці.  

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top