ru ua

Закупівлі "Нафтогазу" у "Газпрому" у 2013 р.можуть знизитися до 10,5 млрд куб. м проти 52 млрд куб. м газу за контрактом

Закупівлі НАК "Нафтогаз" у ВАТ "Газпром" у 2013 р. можуть знизитися до 10,5 млрд куб. м проти 52 млрд куб. м газу, що передбачені контрактом. Про це повідомляє "Коммерсант-Україна".

При цьому велика частина імпорту російського газу припаде на кінець року, коли ціни на паливо з РФ для НАК знизяться. "Газпром" прогнозував середню ціну газу по року для України в 351 дол./тис. куб. м, тоді як в I кварталі вона склала 406 дол./тис. куб. м.

У Міненерго повідомили, що імпорт газу в країну, згідно з балансом, повинен скласти 27 млрд куб. м. Причому обсяг імпорту з боку Ostchem Дмитра Фірташа ще остаточно не затверджений і може досягти 8,1-10,5 млрд куб. м за підсумками року. Ще близько 5 млрд куб. м "Нафтогаз" планує закупити у RWE. Близько 1 млрд куб. м до кінця року може імпортувати компанія LLC Ukranien Oil-Gas Compani, що входить до групи ВЕТЕК Сергія Курченко (закуповує газ в угорського трейдера Optenergy Kft).

"Нафтогаз" почав закуповувати газ у німецької компанії, так як остання має можливість купувати його в РФ дешевше. Навіть з урахуванням транспортних витрат газ, придбаний у RWE, обходиться Україні в 380-390 дол./тис. куб. м, а російський - в 406 дол./тис. куб. м. При цьому "Нафтогаз" продовжує знижувати обсяги закупівлі палива в Росії. Так, вчора глава Міненерго Едуард Ставицький заявив про параметри газового балансу на 2013 р. За його словами, проект балансу передбачає видобуток природного газу у 23 млрд куб. м за підсумками року, а загальний баланс газу (імпорт, власний видобуток і відбір з підземних сховищ) складе близько 60 млрд куб. м. Ставицький уточнив, що в Міненерго до кінця не допрацювали баланс газу на 2013 р. і тому мають намір розглянути його лише в понеділок.

Читайте також: Фізичний реверс з Європи в Україну просто неможливий, оскільки немає окремого газопроводу, - Міллер