Для "закону Ярової" у Росії запропонували створити центр для зберігання даних

НовиниПолітика    22.08.2016 - 06:40
Фото: у "Ростеху" пообіцяли до 1 вересня внести пропозиції щодо виконання закону
Фото: у "Ростеху" пообіцяли до 1 вересня внести пропозиції щодо виконання закону

З липня 2018 року російські оператори зв'язку та інтернет-провайдери зобов'язані зберігати до півроку весь трафік клієнтів

Одна із структур "Ростеху" - Національний центр інформатизації - запропонував створити єдиний центр зберігання і обробки даних для виконання "закону Ярової". Про це повідомляють "Ведомости", посилаючись на протокол наради в Мінпромторгу.

При цьому два учасники наради підтвердили, що було зроблено пропозицію.

Відповідно до закону, з липня 2018 року російські оператори зв'язку та інтернет-провайдери зобов'язані зберігати до півроку весь трафік клієнтів, а відомості про факти передачі інформації - за три роки.


Як підрахувала куратор робочої групи "Зв'язок та інформаційні технології" експертної ради при уряді Ірина Левова, таким чином, всі операторам зв'язку доведеться зберігати 59 млн Тбайт. За її словами, один абонент МТС, "Вимпелком", "Мегафон" і Tele2 наговорює в середньому по 350 хвилин в місяць, і тільки їх тривалість розмов за півроку складе близько 1 млн років.

Представник "Ростеху" Катерина Баранова повідомила, що коли держкорпорація отримає техзавдання за виконанням "закону Ярової", то проаналізує технічні рішення і до 1 вересня внесе пропозиції.

Тим часом, керівники стільникової "великої четвірки" у листі до голови Ради Федерації Валентини Матвієнко вказували, що витрати телекомунікаційних компаній на створення системи зберігання трафіку складуть 2,2 трлн руб. Експерти оцінюють, що всім учасникам ринку закон обійдеться в суму близько 5 трлн руб.

Нагадаємо, у Росії петиція за скасування "поправок Ярової" набрала необхідну кількість голосів.

 

On Top