Закон про реінтеграцію Донбасу набув чинності

Закон про реінтеграцію Донбасу набув чинності
Фото: закон про реінтеграцію Донбасу набрав чинності (flickr.com osce_smmu)

Закон про реінтеграцію Донбасу спрямований на відновлення суверенітету

Закон про реінтеграцію Донбасу, який покликаний відновити суверенітет над тимчасово окупованими територіями, набрав чинності сьогодні, 24 лютого 2018 року. Текст закону був офіційно опублікований в парламентській газеті "Голос України" від 23 лютого 2018 року.

Росія визнається окупантом

Закон про реінтеграцію Донбасу визнає Росію окупантом та розширює повноваження щодо застосування Збройних сил у мирний час. Крім того, документом передбачається створення нової військової вертикалі, яка отримає повноваження, схожі на ті, що надають при введенні воєнного стану.

"ЛНР" і "ДНР" визначаються як окупаційні адміністрації РФ

Так звані "ЛНР" і "ДНР" визначаються як окупаційні адміністрації РФ. Україна не визнає документи, які були видані окупаційною адміністрацією, крім свідоцтв про народження та смерть. Межі окупованих територій буде встановлювати президент за поданням Міноборони. Також документ закріплює нове поняття - "межі зон безпеки" (території, які прилягають до району бойових дій).

Завершення АТО

Згідно з законом, протидія російській агресії замість "антитерористичної операції" буде називатися "забезпеченням національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій і Луганській областях". Укази про початок і завершення таких дій буде видавати президент.

Зміна керівництва операції на Донбасі

З моменту набуття закону чинності Генеральний штаб Збройних сил України буде керувати роботою органів безпеки та оборони. До них відносяться ЗСУ, Служба безпеки України, Служба зовнішньої розвідки, Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації, Нацгвардія, Держприкордонслужба, Управління держохорони, Державна спецслужба транспорту, Міністерство внутрішніх справ, Національна поліція, військова прокуратура.

Нагадаємо, раніше глава Генерального штабу Збройних сил України Віктор Муженко розповів про зміну формату операції на Донбасі. Зокрема, мова йде про перехід від антитерористичної операції до операції Об'єднаних сил.

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся