ru ua

Забруднення води в Бортничах сталася через несвоєчасне виявлення проривів в каналізації, - СЕС

Забруднення водопровідної води в Бортничах сталася із-за несвоєчасного виявлення проривів в каналізації. Про це на брифінгу повідомив начальник Головного управління Держсанепідслужби в Києві, головний санітарний лікар Києва Олег Рубан, передає кореспондент РБК-Україна.

"З 1 по 5 було зафіксовано прориви каналізації біля водопроводу та артезіанських свердловин. По-друге, у ці ж дні скаржилися мешканці цих будинків на недоброякісну, погану воду, яка надходить в будинку... На жаль, ЖЕК, який працює в даному районі і обслуговує будівлі, вчасно не зреагував на скарги, а відреагував після того, як почалася госпіталізація", - розповів Рубан.

Він зазначив, що місце попадання забрудненої води у водогін з'ясовується.

"Ймовірно, це місце за адресою вулиця Леніна, 55, біля свердловини № 50. На сьогоднішній день свердловина припинила роботу і проходить повну дезінфекцію", - додав Рубан.

За його словами, спеціальна екологічна комісія КМДА з'ясовує, кому належить аварійна каналізація.

"Був прорив каналізації від багатоповерхових будинків та приватного сектору, досить потужного приватного сектора. Працює на сьогоднішній день спеціальна техногенна екологічна комісія КМДА і з'ясовує це питання", - зазначив Рубан.

Він також додав, що Бортницького гідровузол оснастять сучасними фільтруючими приладами.

"Забезпечити закінчення гідровузла, який вже на сучасному рівні, з сучасними фільтрувальними пристроями з застосуванням ультрафіолету буде запущений через три місяці. Вчора було розглянуто дане питання... Через три місяці Бортничі будуть забезпечувати нової артезіанської, чистою, якісною водою", - підкреслив Рубан

Нагадаємо, вранці 12 січня в київських Бортничах було госпіталізовано 45 осіб з отруєнням водопровідною водою, пізніше їх кількість збільшилася до 78 осіб.