Заборгованість підприємств перед "Нафтогазом" становить 21,2 млрд гривень

НовиниЕнергетика    25.08.2016 - 20:33
Фото: борг підприємств перед "Нафтогазом" за тиждень зменшився на 54 млн гривень
Фото: борг підприємств перед "Нафтогазом" за тиждень зменшився на 54 млн гривень

За тиждень борг підприємств скоротився на 54 млн гривень

Заборгованість підприємств-боржників перед НАК "Нафтогаз України" за використаний природний газ зменшилася на 54 млн грн (0,3%) і становить, станом на 23 серпня, 21,2 млрд гривень. Про це повідомляє прес-служба Наку.

Згідно з даними компанії, борг підприємств ТКЕ та ТЕЦ за природний газ, використаний для виробництва теплової енергії, що складає близько 84% від загальної суми заборгованості, борг ТЕЦ за природний газ, використаний у виробництві електроенергії - близько 10%, борг прямих промислових споживачів - близько 6%.

Заборгованість ПАТ "Київенерго" за газ, використаний для виробництва теплової та електричної енергії, за минулий тиждень зменшилася на 40 млн гривень (3,8%). Сумарна заборгованість Київенерго становить близько 1,011 млрд гривень.

Сумарна прострочена заборгованість перед НАК "Нафтогаз України" підприємств ТКЕ та ТЕЦ за природний газ, використаний для виробництва теплової енергії, становить близько 17,8 млрд гривень, з них за 2016 – 2,6 млрд гривень. За минулий тиждень заборгованість зменшилася на 118 млн гривень (0,7%).

Найбільша сумарна прострочена заборгованість за використаний газ у цій категорії накопленна у підприємств ТКЕ і ТЕЦ Донецькій (5,5 млрд гривень), Дніпропетровській (4,1 млрд гривень), Харківській (1,1 млрд гривень), Луганській (1 млрд гривень) областей та АР Крим (0,9 млрд гривень).

Найбільша прострочена заборгованість за використаний природний газ по 2016 у цій категорії накопленна у підприємств ТКЕ і ТЕЦ Дніпропетровській (460 млн гривень), Донецькій (407 млн гривень), Харківській (331 млн гривень) областей та Києва (419 млн гривень).

Середній поточний рівень розрахунків у 2016 за природний газ для виробництва теплової енергії становить 82%. Найнижчі показники за рівнем розрахунків у підприємств Донецької (40%) та Тернопільській (50%) областей. Найвищий рівень розрахунків цієї категорії споживачів досягнутий у підприємств ТКЕ і ТЕЦ Закарпатській (100%), Рівненської (100%), Чернівецькій (97%), Полтавській (94%), Волинській (92%) та Одеській (92%) областей.

У порівнянні з минулим тижнем, заборгованість по цій категорії підприємств-боржників зросла на 100 млн грн (4,9%) і становить близько 2,165 млрд гривень.

З 23 підприємств ТЕЦ і 5 генеруючих компаній, яким НАК "Нафтогаз України" поставив природний газ для виробництва електроенергії, мають значну заборгованість споживачів 15 з Харківської, Донецької, Дніпропетровської, Київської, Луганської, Львівської, Херсонської, Полтавської, Миколаївської, Одеської областей, АР Крим, Севастополя та Києва.

Найбільша сумарна прострочена заборгованість - у ПАТ "Кримтеплоелектроцентраль" (364 млн грн), ПАТ "Харківська ТЕЦ-5" (361 млн грн), ПАТ "Дніпродзержинська теплоелектроцентраль" (284 млн грн), ПАТ "Київенерго" (261 млн грн), ДП "Зуївська експериментальна ТЕЦ" (206 млн грн ) і ПАТ "Херсонська ТЕЦ" (196 млн грн). Загальна заборгованість цих шести підприємств становить близько 77% від сумарної заборгованості.

У порівнянні з минулим тижнем заборгованість по цій категорії підприємств-боржників зменшилася на 37 млн гривень (3,0%) і становить 1,180 млрд гривень.

З близько 380 промислових підприємств, яким "Нафтогаз" поставляє або постачав газ, значну прострочену заборгованість мають 16 споживачів. З них найбільша сумарна заборгованість залишається в наступних підприємств: ВАТ "Лисичанський склозавод "Пролетарій" (518 млн гривень), ВАТ "Алчевський металургійний комбінат" (239 млн гривень), ПАТ "Енергомашспецсталь" (174 млн гривень) та ВАТ "Одеський припортовий завод" (148 млн гривень).

Найбільша сумарна прострочена заборгованість - у ПАТ "Кримтеплоелектроцентраль" (364 млн гривень), ПАТ "Харківська ТЕЦ-5" (361 млн гривень), ПАТ "Дніпродзержинська теплоелектроцентраль" (284 млн гривень), ПАТ "Київенерго" (261 млн гривень), ДП "Зуївська експериментальна ТЕЦ" (206 млн гривень ) і ПАТ "Херсонська ТЕЦ" (196 млн гривень). Загальна заборгованість цих шести підприємств становить близько 77% від сумарної заборгованості.

У порівнянні з минулим тижнем заборгованість по цій категорії підприємств-боржників зменшилась на 37 млн гривень (3,0%) і становить 11,8 млрд гривень.

Нафтогаз проводить дії з припинення поставок газу та стягнення заборгованості з боржників у відповідності з чинним законодавством. По всім підприємствам-боржникам отримані судові рішення про стягнення боргу, Нафтогаз очікує виконання цих рішень.

Процес стягнення заборгованості ускладнене тим, що деякі з підприємств знаходяться на тимчасово непідконтрольної території або безпосередньо на лінії зіткнення. У частині випадків не виконуються судові рішення. В деяких випадках неможливо здійснити фізичне відключення підприємства від газопостачання через блокування доступу фахівців до інфраструктури.

Нагадаємо, тижнем раніше заборгованість підприємств перед "Нафтогазом" становить близько 21,2 млрд гривень.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся