Заборгованість підприємств перед "Нафтогазом" становить близько 21,2 млрд гривень

НовиниЕнергетика    17.08.2016 - 21:23
Фото: борг підприємств перед НАКом виріс на 2,7%
Фото: борг підприємств перед НАКом виріс на 2,7%

Збільшення боргу підприємств ТКЕ і ТЕЦ протягом третього тижня місяця є типовим

Цього тижня, порівняно з попереднім, заборгованість підприємств перед НАК "Нафтогаз України" за спожитий природний газ зросла на 2,7%, або на 555 млн гривень, склавши на 16 серпня близько 21,2 млрд гривень. Про це повідомили сьогодні у прес-службі НАКу.

"Зростання заборгованості підприємств ТКЕ і ТЕЦ протягом третього тижня місяця є типовим і пояснюється оформленням актів прийому-передачі обсягів газу, спожитого в липні поточного року, а розрахунки населення за послуги з постачання теплової енергії в попередньому місяці здійснюються до 20-го числа поточного місяця", - йдеться в повідомленні.


Як зазначили в "Нафтогазі", найбільшу питому вагу в загальній сумі заборгованості має борг підприємств ТКЕ і ТЕЦ за природний газ, використаний для виробництва теплової енергії, - близько 84%.

Борг ТЕЦ за природний газ, використаний у виробництві електроенергії - близько 10%, борг прямих промислових споживачів - близько 6%.

Заборгованість ПАТ "Київенерго" за газ, використаний для виробництва теплової та електричної енергії, за минулий тиждень збільшилася на 165 млн гривень (18,7%) при сумарному боргу в розмірі 1,051 млрд гривень.

Водночас сумарна прострочена заборгованість перед НАКом підприємств ТКЕ і ТЕЦ за природний газ, використаний для виробництва теплової енергії, становить близько 17,9 млрд гривень, з них за 2016 рік - 2,8 млрд гривень, тоді як за минулий тиждень заборгованість збільшилася на 379 мільйонів гривень (2,2%).

Найбільшу сумарну прострочену заборгованість за використаний газ у цій категорії накопичено у підприємств ТКЕ і ТЕЦ Донецької (5,5 млрд гривень), Дніпропетровської (4,1 млрд гривень), Харківської (1,1 млрд гривень), Луганської (1 млрд грн) областей і АРК Крим (0,9 млрд грн).

Найбільшу прострочену заборгованість за використаний природний газ за 2016 рік у цій категорії накопичено у підприємств ТКЕ і ТЕЦ Дніпропетровської (479 мільйонів гривень), Донецької (409 млн грн), Харківської (357 міллліонов гривень) областей та міста Києва (459 млн грн).

Нагадаємо, тижнем раніше заборгованість підприємств перед "Нафтогазом" становила близько 20,7 млрд гривень.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся