Заборгованість клієнтів "Миколаївгазу" становить майже 120 млн гривень

Миколаїв, Середа 16 вересня 2020 16:25
Заборгованість клієнтів "Миколаївгазу" становить майже 120 млн гривень
Газовий вентиль (УНІАН)

Борги споживачів газу за послуги по його доставці перед АТ "Миколаївгаз" досягли 119,8 млн гривень. У той же час борг компанії перед Оператором ГТС втричі менше неплатежів споживачів.

Про це повідомляє прес-служба "Миколаївгазу".

"Серед найбільших боржників "Миколаївгазу" за послуги доставки газу – підприємства ТКЕ Миколаєва, які заборгували 69 млн гривень. Заборгованість бюджетних установ становить майже 5 млн гривень. Також за отримані послуги заборгували побутові споживачі, на яких припадає 40,7 млн гривень неплатежів", - йдеться в повідомленні.

У прес-службі відзначили, що в цьому році на зростання боргів і погіршення розрахунків споживачів значно вплинув мораторій на застосування штрафних санкцій до боржників, запроваджений урядом через пандемію коронавірусу.

"Але тут варто відзначити, що цей мораторій є лише тимчасовим заходом, і рано чи пізно він буде знятий. Тому в компанії рекомендують своїм клієнтам продовжувати поступово платити за послугу з доставки газу рівними частинами, щоб уникнути накопичення боргів. Адже потім їм все одно доведеться сплатити цей борг, але вже однією великою сумою одноразово", - йдеться в повідомленні.

За словами прес-служби, незважаючи на заборону припинення газопостачання, закон не забороняє компанії звертатися до суду з позовами на стягнення з споживачів заборгованості за отриману послугу з розподілу газу.

"Ми направили до парламенту інформацію про наших розрахунках з Оператором ГТС, і дані про погіршення платежів з боку споживачів. Наявна тенденція - триразове перевищення боргів споживачів над нашою заборгованістю перед Оператором ГТС. Вона сформована за 8 місяців поточного року - коли через карантин розрахунки споживачів за послуги доставки газу значно погіршилися. Деякі споживачі помилково прийняли це як сигнал взагалі не платити за комунальні послуги. Хоча насправді йдеться лише про тимчасовий мораторій на нарахування пені", - відзначає комерційний директор АТ "Миколаївгаз" Віталій Нестеренко.

АТ "Миколаївгаз" закликає споживачів вчасно платити за послугу розподілу газу і не допускати нарощування боргів, адже від цього залежить безперебійне та безаварійне газопостачання, а також розрахунки з Оператором ГТС.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся