ua ru

За залучення дітей до участі в політичних акціях передбачена відповідальність, - експерт

Участь дітей у масових політичних акціях може переслідуватися за законом, оскільки їх здоров'я і життя піддаються серйозному ризику у випадку виникнення масових заворушень чи просто тисняви в натовпі учасників мітингів. Про це заявив заступник директора Державного інституту сімейної та молодіжної політики Юрій Кочевенко, коментуючи інформацію, що з'явилася сьогодні інформацію, що у політичних акціях у Луцьку беруть участь діти середнього і старшого шкільного віку.

«Я навіть не кажу про моральний аспект того, що хтось може залучати дітей до участі в таких акціях - це просто небезпечно. Здоров'я і життя дітей піддаються серйозному ризику у випадку виникнення непередбачених ситуацій - виникнення тисняви у натовпі або сутичок під час таких мітингів. Дорослі повинні усвідомлювати всю серйозність наслідків участі дітей у таких заходах», - сказав Кочевенко.

Експерт нагадав, що піддавання ризику життя і здоров'я дітей може спричинити за собою відповідальність. «Якщо дитина прийшла до школи і його звідти повели на якийсь мітинг - це вже серйозний привід для прокурорської перевірки. Представники школи - її керівництво та вчителі - несуть повну відповідальність за безпеку дитини. Якщо неповнолітній в школу не прийшов, а самовільно пішов на мітинг - тут вже треба ставити питання батькам, куди вони дивляться і як контролюють своєї дитини, батьки несуть відповідальність за його безпеку», - пояснив експерт, додавши, що таку ж відповідальність за неповнолітніх студентів несуть і адміністрації вузів.

У разі недогляду батьків, в результаті якого дитина прогуляв заняття в школі і пішов на мітинг, органи опіки можуть провести з батьками роз'яснювальну роботу про неприпустимість участі дітей у політичних акціях, оскільки це пов'язано зі значним ризиком для їх життя і здоров'я, розповів експерт.

Нагадаємо, сьогодні з'явилися повідомлення, що серед учасників Євромайдана в Луцьку були діти середнього і старшого шкільного віку. У місцеві відділення міліції дзвонили обурені люди, вимагаючи вжити заходів, щоб виключити участь дітей у політичних акціях.