Юристи залізниць України в цьому році відстояли для галузі більше 2 млрд грн

НовиниЕкономіка    26.12.2012 - 11:51

Юристи залізниць України в 2012 р. запобігли неправомірне стягнення з підприємств галузі більше 2 млрд грн, повідомляє прес-центр «Укрзалізниці».

«2 млрд грн - це загальна сума, яку фахівцям юридичних служб залізниць України та підприємств залізничного транспорту вдалося відстояти в судах. Також вони змогли стягнути з підприємств-боржників за судовими рішеннями минулих років більше 80 млн грн», - сказано в повідомленні відомства з посиланням на начальника головного юридичного управління Укрзалізниці Михайла Ониськіва.

Як повідомляє УЗ, більшість судових позовів пов'язані з податковими зобов'язаннями, рішеннями державної фінансової інспекції та інших контролюючих органів.

Михайло Ониськів відзначає випадки, коли контролюючі органи при проведенні перевірок підприємств залізничної галузі по-різному підходили до оцінки тих чи інших фактів. За останній рік кількість неправомірних рішень контролюючих органів зменшилося приблизно на 30-35%, чому сприяли спільні наради з податковими та судовими органами з пошуку єдиних підходів до оцінки тих чи інших фактів.

«У податківців підхід цілеспрямований, щоб стягнути платежі в бюджет. Але ми державне підприємство, теж платимо податки, наповнюємо державну скарбницю. Ми зобов'язані виконувати закон, і ми його чесно виконуємо», - сказав Михайло Ониськів.

Так, за 11 місяців 2012 р. обсяг сплати податків і обов'язкових платежів залізниць України в бюджет і державні цільові фонди складають 12,1 млрд грн, у тому числі до держбюджету - 4 млрд грн.

Також, як повідомив начальник головного юридичного управління Укрзалізниці, велика кількість судових справ пов'язано зі стягненням коштів за перевезення пасажирів пільгових категорій громадян. За 11 місяців 2012 р. облдержадміністрації та інші відомства заборгували залізницям за перевезення пільговиків 344,6 млн грн, але компенсацій за ці послуги отримано лише на 34,9%. Як повідомляє УЗ, якщо в судах і виносяться позитивні рішення про стягнення коштів, то виконати їх практично неможливо, оскільки такі суми не закладені в місцевих бюджетах.

«За 9 місяців цього року Південно-Західна залізниця подала 45 позовів до суду, з яких задоволено 43 позовні вимоги на суму 9,3 млн грн. Зокрема, Вінницька облдержадміністрація за рішенням суду зобов'язана виплатити залізниці компенсацій за перевезення пільговиків на суму понад 1, 8 млн грн, Черкаська - 508 тис. грн, Житомирська - 135 тис. грн, а Київська міськдержадміністрація - 2,5 млн», - розповів Михайло Ониськів.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top