Експертиза ЄК щодо реверсу газу в Україну може бути використана в суді проти "Газпрому", - джерело

Європейська комісія проведе юридичну експертизу реверсу газу з ЄС в Україну. Отриманий від Єврокомісії висновок може бути використаний як аргумент у судовому розгляді з "Газпромом". 

Європейська комісія проведе юридичну експертизу реверсу газу з ЄС в Україну. Отриманий від Єврокомісії висновок може бути використаний як аргумент у судовому розгляді з "Газпромом". Про це пише "Комерсант-Україна" з посиланням на джерело в Міненерговугілля.

За наявними даними, отриманий від ЄК висновок може бути використаний як аргумент у судовому розгляді, в разі якщо "RWE або українські компанії-імпортери захочуть через суд домогтися від "Газпрому" згоди на відвантаження палива на словацькому кордоні з подальшим експортом в Україну".

Зазначимо, що у п'ятницю після переговорів з європейським комісаром з питань енергетики Гюнтером Оттінгером міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький заявив, що Єврокомісія проведе експертну оцінку реверсних поставок газу в Україну з території Словаччини.

Глава Міненерговугілля звернув увагу на те, що будуть проаналізовані поставки не якоїсь конкретної компанії, оскільки газ на європейський ринок поставляється з Норвегії, Алжиру, Мозамбіку, Нігерії.

"Коли ми купуємо його на спотовому ринку, він не фігурує як газ з якоїсь країни", - уточнив Ставицький. У зв'язку з цим міністр наголосив на необхідності проведення юридичної експертизи для того, щоб не було "негативних наслідків для наших партнерів і нас самих, щоб не виникало спірних питань щодо якихось штрафів, судів".

За словами Ставицького, питання законності поставок буде розглянуто на засіданні комітету високого рівня з енергетичних питань за участю чиновників з Києва і Брюсселя, яке має відбутися найближчим часом.

У квітні Ставицький заявляв, що вважає реверсні поставки газу в Україну законними. Занепокоєння "Газпрому", глава якого назвав постачання газу за реверсної схемою з Європи в Україну "шахрайством", керівник Міненерговугілля схарактеризував як "безпричинне".

НАК "Нафтогаз України", не домовившись з "Газпромом" про зниження ціни на газ, в листопаді 2012 р. почала реверсні поставки сировини з Європи за контрактом з німецькою RWE. Із 15 травня були запущені поставки газу в Україну через Словаччину в тестовому режимі. Однак домовитися про постійні поставки не вдається тому, що "Газпром" відмовляється відвантажувати газ RWE навіть на території Словаччини, не кажучи вже про Україну.

У монополії наполягають на тому, що паливо має бути прийняте на кордоні з Австрією. Щоб вирішити цю проблему, раніше в Міненерговугілля пропонували RWE накопичувати газ в українських підземних сховищах газу і потім продавати його на внутрішньому ринку. У випадку зі Словаччиною у "Газпрому" є й фінансовий важіль. У монополії зарезервовано і сплачено більше 85% транзитних потужностей словацької ГТС, хоча вона й використовує їх тільки наполовину. Це влаштовує словацького оператора Eustream, який не має наміру переглядати транзитний контракт із "Газпромом" і, можливо, готовий виконувати його вимоги.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся