ua ru

МКЧХ: у Сирії провінцію Алеппо покинули понад 70 тисяч осіб

МКЧХ: у Сирії провінцію Алеппо покинули понад 70 тисяч осіб Фото: сирійські біженці

Людей змусили залишати домівки постійні бойові дії

Загострення збройного протистояння в північносирійській провінції Алеппо змусило рятуватися втечею понад 70 тисяч людей. Про це повідомили в Міжнародному Комітеті Червоного Хреста (МКЧХ), передає DW.

Зазначено, що в організації "вкрай занепокоєні" через нинішній стан справ у регіоні.

МКЧХ різко розкритикував той факт, що в Алеппо в результаті дедалі запекліших боїв серйозно зруйнували важливу для життєдіяльності населення інфраструктуру. За словами вповноваженої організації з Сирії Маріанне Гассер, це "драматично погіршило" ситуацію для цивільного населення та призвело до дедалі більшого зростання щоденної кількості біженців. Зокрема люди в регіоні часто залишаються без водо- та електропостачання, зазначила вона.

На тлі цього МКЧХ закликає усі сторони конфлікту негайно припинити обстріли та напади на медичні заклади й цивільну інфраструктуру.

У провінції Алеппо точаться бої між військами Башара Асада, які ведуть наступ на північ, та опозицією. На додачу загони курдської самооборони розпочали не без підтримки російської авіації наступ на ісламістів, що контролюють окремі північні райони провінції. Між тим турецькі війська кілька разів обстрілювали з артилерії позиції курдів у Сирії.

Нагадаємо, Євросоюз планує створити в Сирії особливі зони для захисту цивільного населення, а також для полегшення ситуації з біженцями в Туреччині.