ua en ru

Яценюк успішно пройшов люстраційну перевірку

Яценюк успішно пройшов люстраційну перевірку Джерело фото:Reuters

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк успішно пройшов перевірку Державної фіскальної служби (ДФС) відповідно до закону "Про очищення влади". Про це він заявив сьогодні під час засідання Кабінету міністрів України, передає кореспондент РБК-Україна.

"Державна фіскальна служба особисто на мене відправила запит 24 числа (грудня) з вимогою пояснити арифметичні розбіжності, які є в даних декларації і які в даних ДФС. протягом 20 днів мною було направлено відповідь в ДФС. За 14 років я зобов'язаний був подати всі дані про всі депозити, про всі кредити, проценти, майно, всі пасивні доходи, роялті, всі витрати. Тобто в принципі протягом 20 днів треба було знайти папери, які знайти складно... Хочу вам подякувати, що ви зайняли 20 днів моєї роботи і висновок ДФС, після того, коли ви отримали цей пакет, перерахували і перевірили - прем'єр-міністр відповідає закону України "Про очищення влади", пройшов перевірку", - сказав Яценюк.

Він закликав керівництво ДФС також ретельно підійти до перевірки інших чиновників та суддів.

У свою чергу міністр внутрішній справ України Арсен Аваков повідомив, що він також зараз проходить перевірку: "Мене також піддали перевірці, і вона досі проходить".

Нагадаємо, в Україні 16 жовтня 2014 р., набув чинності закон № 1682-VII "Про очищення влади" (про люстрацію).

Проте, 27 січня 2015 р. Верховна Рада вивела з-під дії закону про люстрацію високопосадових військовослужбовців. За відповідне рішення проголосували 241 нардеп з 226 мінімально необхідних.