ru ua

Яценюк доручив невідкладно здійснити розрахунки за постачання газу

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив невідкладно здійснити розрахунки за постачання газу

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив невідкладно здійснити розрахунки за постачання газу. Про це він сьогодні під час розширеного засідання Кабінету міністрів України з главами ОДА, передає кореспондент РБК-Україна.

"Я окремо хотів би зупинитися на платежах за постачання природного газу. Якщо в нас йде постійна тенденція до погіршення стану розрахунків за природний газ, то знайте, якщо немає грошей, то немає газу. Зараз уряд виділив 7 млрд грн на компенсацію по тарифах. Ми безпосередньо з бюджету виділяємо гроші на те, щоб закрити різницю в тарифах, і я усвідомлюю, що є проблеми в системі розрахунків, але я прошу всіх, хто є відповідальним за забезпечення розрахунків за отриманий природній газ з боку підприємств теплокомуненерго, якщо в 2012 р. здійснювалося 80% платежів, то в 2014 р. ми заледве перескочили 50%. Уряд 7 млрд грн видав на компенсацію різниці в тарифах, вже пішли розрахунки через місцеві бюджети і я прошу навести порядок в системі розрахунків", - сказав Яценюк.

Яценюк закликав керівників ОДА покращити фінансову дисципліну: "Прошу всіх усвідомити свою відповідальність за забезпечення розрахунків за отриманий природний газ з боку підприємств теплокомуненерго".

Прем'єр наголосив на необхідності особливого контролю за розрахунками за спожитий природний газ через підприємства облгазів. Він нагадав, що низка цих підприємств перебуває у приватній власності: "Виходить, що люди за газ заплатили, гроші на облгази прийшли, а до "Нафтогазу" не дійшли".

Нагадаємо, сумарна прострочена заборгованість підприємств ТКЕ, ТЕЦ і прямих промислових споживачів перед НАК "Нафтогаз України" за минулий тиждень скоротилася на 5,1% (або 991 млн грн) і за станом на 14 жовтня 2014 р. становила 18 млрд 334 млн грн.