ua en ru

Японська ієна показала найгіршу динаміку з 1979 р., втративши за рік майже чверть вартості

Котирування японської ієни у 2013 р. показали найслабшу динаміку серед основних світових валют, втративши майже чверть від своєї вартості за минулий рік.

Котирування японської ієни у 2013 р. показали найслабшу динаміку серед основних світових валют, втративши майже чверть від своєї вартості за минулий рік, передає "Росія 24".

Японська валюта почала 2013 р. на рівні 86 ієн за долар, а завершила його на позначці 104,95 ієн за долар - котирування валюти впали на 22%. Для ієни це мінімальний рівень з вересня 2008 р.

За даними Thomson Reuters, в цілому за рік японська ієна продемонструвала найбільш слабку динаміку відносно долара з 1979 р. - 34 роки тому ієна втратила за 12 місяців 24% від своєї вартості.

Основним чинником ослаблення ієни став запуск програми кількісного пом'якшення з боку Банку Японії. Щомісячний обсяг покупок держоблігацій Японії з боку центробанку перевищує 7 трлн ієн (70 млрд дол.).

З початком курсу щодо скорочення обсягів купівлі активів з боку ФРС США Банк Японії у 2014 р. вийде на перше місце у світі за обсягом друкування грошей.

Ослаблення ієни підвищує конкурентоспроможність японських експортерів і також є одним з основних факторів підтримки для фондового ринку Японії. Однак при цьому для країни також зростають витрати на імпорт енергоносіїв. Зростання дефіциту торгового балансу також є тривожним сигналом для японських властей.

Нагадаємо, вчора, останнього торгового дня 2013 р., фондові торги у Японії закрилися підвищенням індексу Nikkei на 0,69%. Отже, токійський індекс виріс за рік на 59,3%, що є кращим показником з 1972 р. (у тому році зростання склало близько 92%). Крім того, остання у 2013 р. сесія стала дев'ятим днем "ралі" на біржі у японській столиці. Це найтриваліше підвищення Nikkei з липня 2009 р. Чи буде рекорд оновлений, стане відомо 6 січня 2014 р. - тоді фондовий ринок у Токіо знову відкриється після новорічних канікул.

Як повідомлялося, листопадова інфляція у Японії досягла п'ятирічного максимуму, ще на крок наблизившись до цільового діапазону у 2%. Індекс споживчих цін підвищився на 1,2%, перевищивши прогнози аналітиків. А ось базовий індекс споживчих цін, що не включає в себе ціни на продукти харчування, виріс на 0,6% - це максимум за 15 років.

Напередодні уряд Японії представив рекордний бюджет на 2014 фінансовий рік у розмірі 95,88 трлн ієн (933 млрд дол.). Як відомо, фіскальний рік у Японії розпочинається 1 квітня.