ru ua

Японія виділить Україні 3,2 млн дол. на закупівлю медобладнання

Уряд Японії надасть Україні грант непроектного типу у розмірі 350 млн японських єн (3,2 млн дол.) на закупівлю спеціального обладнання для медичних закладів та дослідницьких установ України, які роблять внесок у подолання наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Уряд Японії надасть Україні грант непроектного типу у розмірі 350 млн японських єн (3,2 млн дол.) на закупівлю спеціального обладнання для медичних закладів та дослідницьких установ України, які роблять внесок у подолання наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Про це повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Церемонія підписання відповідної угоди (у формі обміну нотами) а також декількох документів до неї (узгодженого протоколу щодо проектних деталей, протоколу обговорення стосовно протидії корупції, протоколу обговорення стосовно товарів) відбулася 10 липня у Мінекономрозвитку. З української сторони угоду підписав міністр економічного розвитку і торгівлі України Павло Шеремета.

Як зазначають у міністерстві, зазначені кошти мають бути використані для закупівлі спеціального медичного та радіологічного устаткування для Національного наукового центру радіаційної медицини, Національного університету біоресурсів і природокористування України, а також для п'ятьох обласних лікарень (Житомир, Луцьк, Київ, Рівне, Чернігів).

Зокрема, відповідно до запитів МОЗ, Національного наукового центру радіаційної медицини, Національного університету біоресурсів і природокористування грантові кошти будуть використані для закупівлі ендоскопів, систем ультразвукового дослідження, систем комп'ютерної рентгенографії, спеціальних транспортних засобів з механізованим підйомником, органічних синтезаторів, інкубаторів, колекторних рідинних хроматографів, автоклавів та інше.

Нагадаємо, текст відповідної угоди був затверджений на засіданні Кабміну 4 червня 2014 р.