ru ua

Україна запропонувала Туркменістану допомогу в облаштуванні Каспійсько-Чорноморських газових родовищ

Україна готова запропонувати обладнання та труби для облаштування Каспійсько-Чорноморського газопроводу.
Про це в ході зустрічі з Президентом Туркменістану Гурбангули Бердимухаммедовим заявив Президент України Віктор Янукович, передає кореспондент РБК-Україна.

"Нас, звичайно, дуже цікавлять питання спільної роботи в плані розвитку паливно-енергетичного комплексу. Той потенціал, який є в Україні, повною мірою може бути задіяний Туркменістаном в плані видобутку і транспортування природного газу. Ми, звичайно, вважаємо, що дуже перспективним є спрямування Каспійсько-Чорноморське. Воно є цікавим для обох країн, і Україна має намір брати участь в питаннях облаштування газових родовищ. Ми готові запропонувати своє устаткування і труби. Ми готові розглянути будь-які ваші пропозиції, які є для вас прийнятними в плані транспортування, будівництва газопроводів, створенні структур, які могли б узяти на себе організацію подібного співробітництва", - заявив Янукович.

Він зазначив, що Україна готова брати участь в розвиток другої гілки газопроводу Малай-Багтиярлик і готова продовжувати поставку обладнання на цю другу чергу.

Крім того, за його словами, проект, який для України є дуже важливим і цікавим це будівництво газопроводу Туркменістан-Афганістан-Пакистан-Індія.

Нагадаємо, 12-13 вересня 2011 р. в Туркменістані з офіційним візитом перебував Президент України Віктор Янукович. По його завершенню глава держави заявив, що українсько-туркменські переговори в Ашхабаді сприятимуть подальшому поглибленню ефективного сотруднічества між Україною і Туркменістаном.

Як повідомляло видання "Дзеркало тижня. Україна", Президент Віктор Янукович домовився про поставки туркменського газу в Україну.