ru ua

Янукович: Попередню ринкову ціну української ГТС експерти можуть назвати в серпні

Попередню ринкову ціну української ГТС експерти можуть назвати в серпні. Про це заявив Президент України Віктор Янукович під час неформальної зустрічі з клубом головних редакторів країн СНД, Балтії та Грузії, повідомляє прес-служба глави держави.

"Сьогодні ми продовжуємо працювати над створенням газотранспортного консорціуму", - сказав глава держави.

"Українська сторона, - наголосив він, - виходить із того, що нашу унікальну газотранспортну систему треба зберегти і забезпечити її ефективну роботу". "У цьому зацікавлені і Росія, і Україна, і Європа", - переконаний Янукович.

Президент зауважив, що йдеться про необхідність модернізації української ГТС, збільшення її можливостей та обсягів прокачування. Водночас Віктор Янукович додав, що реалізація цього проекту потребує вкладення значних коштів. "Головна мета - зберегти систему, модернізувати її, вкласти в неї гроші і забезпечити стабільну роботу", - наголосив глава держави.

Він також підкреслив, що процес створення газотранспортного консорціуму має бути законним і прозорим.

Крім того, Президент наголосив, що таке важливе для держави питання потребує об'єктивної оцінки. Він повідомив, що для визначення об'єктивної вартості та технічного стану національної ГТС Україна уклала угоду із західними фахівцями, які зараз проводять відповідний аудит. "Працюють ці експерти, і попередню оцінку системи ми сподіваємося отримати в серпні. У серпні буде зрозуміла ринкова ціна цієї системи", - сказав глава держави.

Віктор Янукович додав, що Україна в цьому питанні зацікавлена мати надійних, стабільних партнерів. "Я переконаний, ми завтра будемо обговорювати це питання... Створення газотранспортного консорціуму, звичайно, якісно покращить відносини в газовій сфері України та Росії", - сказав глава держави.

Нагадаємо, раніше заступник глави правління "Нафтогазу" Вадим Чупрун заявляв, що Україна має намір визначити вартість своєї газотранспортної системи, на базі якої Київ сподівається створити транспортний консорціум з Росією і Євросоюзом до липня 2012 р.

Додамо, що українська ГТС вже двічі оцінювалася: в 2007 р. - 24,8 млрд дол., а в 2009 р. - в 9,9 млрд дол.