Янукович доручив Кабміну вжити заходів для запобігання поширенню епідемій туберкульозу та ВІЛ-інфекції

НовиниПолітика    28.12.2012 - 18:30

Президент України Віктор Янукович доручив Кабінету міністрів вжити низку заходів для запобігання поширенню епідемій туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу, вірусних гепатитів та надання доступної медичної допомоги громадянам, які страждають на такі захворювання, повідомляє прес-служба глави держави.

Згідно з дорученням, уряд за підсумками І кварталу 2013 р. має внести на розгляд Верховної Ради законопроект про внесення змін до держбюджету, передбачивши видатки на фінансування заходів із профілактики і протидії захворюванню на туберкульоз, ВІЛ-інфекцію/СНІД та вірусні гепатити відповідно до обгрунтованих потреб.

Кабінет міністрів також повинен вдосконалити механізм використання коштів благодійних і міжнародних організацій, які спрямовуються на закупівлю та постачання лікарських засобів і виробів медичного призначення для діагностики та лікування зазначених хвороб.

Глава держави також доручив уряду до 1 квітня 2013 р. внести до парламенту законопроект про Загальнодержавну програму забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2014-2018 рр.

У дорученні також йдеться про те, що Міністерство охорони здоров'я має внести з урахуванням міжнародного досвіду пропозиції щодо вдосконалення системи державного управління у сфері профілактики та протидії зазначеним захворюванням. У документі наголошується на необхідності заходів для недопущення переривання процесу лікування хворих через несвоєчасність закупівель або поставок лікарських засобів.

МОЗ також має забезпечити підвищення ефективності профілактики та протидії захворюванню на туберкульоз, передбачивши зокрема: першочергове охоплення груп ризику скринінговими дослідженнями та туберкулінодіагностикою, завершення оптимізації мережі лабораторій із мікробіологічної діагностики туберкульозу та створення відповідно до рекомендацій ВООЗ Національної референс-лабораторії.

Президент також доручив представникам місцевої влади до 1 лютого 2013 р. затвердити регіональні програми профілактики та протидії захворюванню на туберкульоз, передбачивши, зокрема, заходи із забезпечення профільних медичних закладів необхідним обладнанням.

Читайте також: Ризик померти від СНІДу у ВІЛ-інфікованих в Україні вищий, ніж у найбільш уражених епідемією регіонах Африки, - ООН

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top