ua en ru

Ризик померти від СНІДу у ВІЛ-інфікованих в Україні вищий, ніж у найбільш уражених епідемією регіонах Африки, - ООН

Ризик померти від СНІДу у ВІЛ-інфікованих українців вищий, ніж в найбільш уражених епідемією регіонах Африки. Про це ВВС-Україна заявив виконавчий директор Міжнародного альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні Андрій Клепіков.

За його словами, такі дані містяться в доповіді UNAIDS - програми ООН з боротьби з ВІЛ/СНІДом. "Зараз у світі від СНІДу помирає менше людей, ніж у попередні роки. А в Україні - навпаки. У ВІЛ-інфікованих українців сьогодні ризик померти від СНІДу більше, ніж у громадян найбільш уражених регіонів Африки. На перший погляд, це парадоксальна ситуація, тому що навіть існує стереотип, що СНІД, перш за все, асоціюється з африканськими країнами. А насправді ми і тут перегнали цей найбільш уражену регіон", - сказав Клепіков.

За його словами з 2005 р. по 2011 р. в найбільш ураженому регіоні Африки, розташованому на південь від Сахари, вдалося знизити рівень смертності від СНІДу на 31%. В Україні за цей період смертність від СНІДу зросла на 70%. За його словами, така тенденція пов'язана з недостатнім фінансуванням. "У першу чергу, така загрозлива тенденція пов'язана з браком фінансування з державного бюджету, тому що вже не перший рік загальнонаціональну програму зі СНІДу фінансують менше ніж на 50%. Саме тому ми маємо такі вкрай тривожні наслідки", - зазначив Клепіков.

Загалом, згіно з новим звітом Об'єднаної програми ООН з боротьби з вірусом ВІЛ та СНІДом (UNAIDS), кількість нових випадків зараження ВІЛ в 25 країнах світу скоротилося на 50%.

Згідно з останньою статистикою, найбільше інфікованих залишається в країнах Африки на південь від Сахари, хоча деякі з них зробили важливі кроки в спробі скоротити число нових носіїв ВІЛ.

Читайте також: СНІД в Україні передається переважно статевим шляхом, - МОЗ