Янукович підписав закон, згідно з яким НБУ буде регулювати випуск і використання електронних грошей

Президент України Віктор Янукович підписав закон № 5284-VI, яким передбачається врегулювати випуск і використання електронних грошей. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Закон передбачає ведення НБУ реєстру платіжних систем та систем розрахунків в Україні, забезпечення регулювання випуску та використання електронних грошей.

Закон визначає, що емітентами електронних грошей будуть банки, за діяльністю яких здійснювати контроль НБУ.
Також згідно з законом, НБУ отримає право визначати порядок здійснення в Україні маршрутизації, клірингу і взаєморозрахунків між учасниками платіжної системи за операціями, здійсненими в межах України із застосуванням платіжних карток, емітованих банками-резидентами.

Планується забезпечити формування та розміщення гарантійних депозитів членів / учасників платіжних систем за операціями, здійсненими в межах України із застосуванням платіжних карток, в національній валюті України на рахунках у банку або банках України, надати право банкам України на підставі договору розміщувати на платіжній картці одночасно два і більш торгові марки платіжних систем (внутрішньодержавних систем та/або МПС).

Передбачається, що НБУ буде встановлювати граничні суми розрахунків готівкою для фізичних та юридичних осіб, а також для фізичних осіб-підприємців. А ДПСУ отримає право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), порядком прийому готівки для подальшого її переказу банком і додержанням установлених законодавством обов'язкових вимог щодо забезпечення суб'єктами господарювання можливості розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів.
"Запропоновані цим законопроектом зміни мають на меті підвищити фінансову незалежність і безпеку України, забезпечивши відповідно кращої світової практики регулювання діяльності платіжних систем і систем розрахунків з боку Національного банку. Метою закону є забезпечення безперервного, надійного та ефективного функціонування платіжних систем, масове впровадження безготівкових розрахунків і розвиток національної платіжної інфраструктури, зменшення валютних витрат банків шляхом переходу на оплату послуг платіжних організацій платіжних систем в гривні і підвищення якості послуг, що надаються банкам і громадянам України платіжними системами ", - говориться в пояснювальній записці до законопроекту.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся