Янукович підписав закон про скасування експортних мит на пшеницю і кукурудзу

Президент України Віктор Янукович підписав закон №3906-VI "Про внесення змін до закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та про ставки вивізного (експортного) мита на деякі види зернових культур", повідомляє прес-служба глави держави.

Нагадаємо, Верховна Рада України (ВР) 7 жовтня в ході пленарного засідання прийняла в цілому законопроект №9239 від 4 жовтня ініційований народним депутатом від фракції Партії регіонів Григорієм Калетніком в редакції, запропонованій комітетом ВР з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики , про затвердження ставок вивізного (експортного) мита на окремі види сільськогосподарських культур. За відповідний законопроект проголосували 279 народних депутатів з мінімально необхідних 226.

Так, відповідно до прийнятої редакції законопроекту скасовуються експортні мита на пшеницю та кукурудзу. Ввізні мита на ячмінь залишаються незмінними - 14% , але не менш як 23 євро 1 за тоннуі діють до 1 липня 2012 р.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування. З дня набрання ним чинності товари, зазначені у цьому розділі, вилучаються з режиму вільної торгівлі з іноземними державами, про що Кабінет міністрів у місячний строк їх інформує.

Зазначимо, що мита на експорт зернових були запроваджені з 1 липня 2011 р.: на пшеницю у розмірі 9% від контрактної ціни (але не менше 17 євро / т), кукурудзу - 12% (не менше 20 євро / т), ячмінь - 14% (не менше 23 євро / т). Держава побоювалося, що через занадто високі ціни у світі, з країни буде вивезено значна частина зерна.

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся