ua en ru

Янукович підписав закон про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції

Президент України Віктор Янукович підписав закон №425-VII "Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини" від 3 вересня 2013 р. Даний закон сьогодні, 9 жовтня 2013 р., опублікований в газеті "Урядовий кур'єр".

Закон набуває чинності через три місяці з дня його опублікування.

Закон визначає правові та економічні основи виробництва та обігу органічної сільськогосподарської продукції, заходи контролю та нагляду за такою діяльністю, забезпечення справедливої конкуренції та незалежного функціонування ринку органічної продукції та сировини.

Згідно з законом, здійснення державного нагляду (контролю) за виробництвом та обігом органічної продукції (сировини), у тому числі механізму здійснення інспектування, наділено відповідними повноваженнями центральний орган виконавчої влади, який здійснює державну політику у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі.

Крім того, із закону вилучено норму про те, що Кабмін вносить пропозиції щодо зміни держбюджету на відповідний рік щодо фінансового забезпечення суб'єктів господарювання, які здійснюють виробництво, перевезення, зберігання, реалізацію органічної продукції, сировини, їх фінансової підтримки. А також скасовується розробка окремої держпрограми з розвитку виробництва і обігу органічної продукції.

Встановлюється також порядок маркування продукції, що знаходиться на стадії перехідного періоду до органічного виробництва .

Нагадаємо, за цей закон проголосували 302 нардепи при мінімально необхідних 226.