ru ua

Янукович обговорив з Путіним митне оформлення вантажів на російсько-українському кордоні

Президент України Віктор Янукович сьогодні, 16 серпня 2013 р., у телефонній розмові обговорив з Президентом Росії Володимиром Путіним проблему митного оформлення вантажів на російсько-українському кордоні.

Президент України Віктор Янукович сьогодні, 16 серпня 2013 р., у телефонній розмові обговорив з Президентом Росії Володимиром Путіним проблему митного оформлення вантажів на російсько-українському кордоні. Про це повідомила прес-служба Президента Росії.

"Глави держав обговорили різні аспекти двостороннього співробітництва, включаючи питання, що стосуються митного оформлення вантажів на російсько-українському кордоні", - йдеться в повідомленні.

Крім того, як повідомила прес-служба Президента України Віктора Януковича, під час телефонної розмови сторони також обговорили питання проведення українсько-російської міждержавної комісії під головуванням Президентів.

Нагадаємо, як повідомляли прес-служба ВАТ "РЖД" 16 серпня на російсько-українському кордоні понад 900 залізничних вагонів очікують митного оформлення.

Зазначимо, зараз між Україною і Росією йде якщо не торговельна війна, то щось подібне. Днями Федерація роботодавців України, очолювана українським бізнесменом Дмитром Фірташем, заявила, що Митна служба Росії з 14 серпня включила в перелік "ризикових" всіх без винятку українських імпортерів, що фактично блокує весь український імпорт.

У російському уряді і митній службі запевняють, що ніякої політики в цьому немає. У свою чергу, Федерація роботодавців України показала документ про заборону імпорту українських товарів.

Керівники українських підприємств, зокрема, "Турбоатому", "Метінвесту" і ін., говорять про більш тривалі перевірки української продукції, що поставляється в Росію.

Азаров спочатку заявив, що проблеми у торговельних відносинах з Росією пов'язані з утворенням та структуруванням Митного союзу, а також різницею в підходах. Але вчора ввечері Україна заборонила імпорт кормів і зерна з Сибірського, Північно-Кавказького та Південного Федеральних округів Росії через поширення захворювання тварин ящуром на цих територіях. Експерти побачили в цьому відповідь на дії Росії.