WSA знизила прогноз світового споживання сталі в 2012 р. на 1,5 п.п. - до 2,1%

Споживання сталі в світі продовжить зростати, хоча і не такими високими темпами, як очікувалося, прогнозує Всесвітня асоціація виробників сталі (WSA), яку з сьогоднішнього дня очолює росіянин, власник "Сєвєрсталі" Олексій Мордашов. 

Ще в квітні WSA очікувала, що глобальне споживання сталі зросте в поточному році на 3,6%, але тепер знизила свій прогноз до 2,1%. Голова економічного комітету WSA Ханс Юрген Керкхоффом заявив учора в ході генеральної сесії World Steel Association в Нью-Делі, що в 2013 році споживання сталі зросте на 3,2% (замість 4,5%) і досягне рівня 1,455 млрд т. При цьому він зазначив, що уповільнення зростання буде характерне і для країн, що розвиваються, і для індустріально розвинених держав.

І все ж, за словами нового голови WSA Олексія Мордашова, який тепер буде займати цю посаду протягом року, значення країн BRICS продовжить зростати. На думку Мордашова, сталеві концерни, незважаючи на всі труднощі, які переживає галузь через слабку кон'юнктури в Європі і США, повинні зберігати більшу спокій. "Ми маємо великий досвід вирішення проблем", - вказав власник "Сєвєрсталі".

Особливо безрадісні перспективи сталеливарників в країнах Європи, де галузь знаходиться під важким пресом кризи євро, зазначив Ханс Юрген Керкхоффом. Так, в нинішньому році падіння споживання сталі в 27 державах Євросоюзу очікується на рівні 5,6%. Ще півроку тому в WSA очікували лише легкого зниження - в середньому на 1,2%. Втім, прогноз зниження споживання сталі в Іспанії та Італії виглядає дуже несприятливо - падіння відповідно на 11,9 і 12,6%. "Кращий, але знову-таки мінусовій показник прогнозується для Німеччини - зменшення споживання сталі в 2012 році на 4,7%, хоча в 2013 році ситуація може почати повільно поліпшуватися", - вважає Керкхоффом.

Споживання сталі в Україні, згідно з прогнозом WSA, в цьому році впаде на 2% (до 6,2 млн т), а в наступному не перевищить 6,7 млн ​​т. За даними Держстату, виробництво сталі за дев'ять місяці 2012 року знизилося на 6 % (до 24,6 млн т).

Продажі металу на традиційних ринках збуту - у Китаї та на Близькому Сході - в цьому році збільшаться на 2,5% і 3,5%, а в Євросоюзі зменшаться на 5,6%. У наступному році зростання складе 3,1%, 5,9% і 2,4% відповідно.

В даний час WSA об'єднує приблизно 170 виробників сталі, серед яких 17 компаній, що входять в першу двадцятку найбільших у галузі. Згідно власними даними, ця асоціація представляє близько 85% світових виробників сталі.

Читайте також: Україна знизила виробництво сталі в серпні на 13,5%

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся