Випуск загальноєвропейських бондів буде обговорюватися на неформальному саміті ЄС 23 травня

Випуск загальноєвропейських боргових зобов'язань буде обговорюватися на неформальному саміті країн Європейського союзу (ЄС) 23 травня 2012 р. у Брюсселі. Найбільш активним прихильником введення загальноєвропейських бондів є французький Президент Франсуа Олланд, передає Reuters з посиланням на високопоставлених чиновників ЄС. Очікується, що на саміті в Брюсселі Олланда підтримають прем'єр-міністр Італії Маріо Монті, прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой і глава Єврокомісії Жозе-Мануель Баррозу.

Неформальний саміт ЄС 23 травня буде присвячений проблемі залучення нових інвестицій та заходам щодо стимулювання економічного зростання. Глави держав ЄС мають намір збільшити капітал Європейського інвестиційного банку. Крім того, обговорюватимуться плани з випуску "проектних бондів". Їх буде випускати ЄС, а виручені кошти підуть на реалізацію інфраструктурних проектів. Вважається, що "проектні бонди" стануть першим кроком на шляху до випуску загальноєвропейських боргових зобов'язань. Раніше концепцію "проектних бондів" схвалила канцлер Австрії Вернер Файман.

Нагадаємо, що в листопаді 2011 р. Єврокомісія закликала глав держав єврозони прискорити обговорення випуску спільних боргових зобов'язань.

Противником випуску загальноєвропейських бондів виступає Німеччина. Аналітики пов'язують опозицію канцлера ФРН Ангели Меркель з підвищеним навантаженням на бюджет Німеччини у випадку, якщо випуск європейських бондів буде схвалений.

Домовленості, досягнуті на саміті 23 травня, будуть обговорюватися на офіційній зустрічі глав держав ЄС 28-29 червня 2012 р.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що новий прем'єр-міністр Франції Жан-Марк Ейрон вважає, що неформальний саміт Євросоюзу, який відбудеться 23 травня ц.р., повинен донести до народу Греції сигнал підтримки з боку об'єднаної Європи.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся