ru ua

Вибори Президента може зірвати лише введення надзвичайного або воєнного стану, - Охендовський

Вибори Президента України, які відбудуться 25 травня 2014 р., може зірвати лише введення надзвичайного або воєнного стану.

Вибори Президента України, які відбудуться 25 травня 2014 р., може зірвати лише запровадження надзвичайного або воєнного стану. Про це в ефірі програми "События" на телеканалі "Україна" заявив голова Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський (на фото).

"Мені здається, що, за винятком двох малоймовірних можливостей - це введення або надзвичайного або воєнного стану у нас в країні, - говорити про зрив виборів немає жодних підстав. Якщо повертатися до надзвичайного стану, то мені здається, що нашим політикам вистачить мудрості для того, щоб у ході виборчого процесу подібного кроку не робити. Нашій державі потрібен легітимно обраний голова, яким може бути тільки Президент України", - розповів Охендовський.

Як запевняв представників ОБСЄ Охендовський у середині березня, немає юридичних підстав ставити під сумнів можливість проведення позачергових виборів Президента України 25 травня 2014 р.: "І якщо зараз говорити про нездоланні юридичні виклики для цього виборчого процесу, то я не можу назвати жодного з таких".

Нагадаємо, напередодні Охендовський на брифінгу заявив про те, що витрати на дострокові вибори Президента України скорочено на 790,5 млн грн - з 1 млрд 965 млн грн до 1 млрд 174 млн грн. Це стало можливим завдяки трьом змінам, внесеним Верховною Радою до закону про вибори.

Так, було скорочено кількість членів дільничних та окружних виборчих комісій, яких може запропонувати один кандидат, із двох до одного. Також був скорочений термін повноважень окружних і дільничних виборчих комісій після дня голосування. Крім того, скоротилася кількість плакатів, які друкуються для кандидатів за державний рахунок.

Водночас Охендовський зазначив , що всі ці зміни ніяк не позначаться на якості виборчого процесу.

Зазначимо, реєстрація кандидатів у Президенти України завершилася 3 квітня 2014 р. - балотуватися будуть 23 людини.

Нагадаємо, дострокові президентські вибори в Україні призначено на 25 травня 2014 р. Виборча кампанія із проведення дострокових виборів Президента України розпочалася 25 лютого. Верховна Рада 24 лютого вирішила виділити 1,9 млрд грн на проведення президентських виборів.

Передвиборну агітацію можна буде проводити по 23 травня включно. Встановити офіційні результати виборів у ЦВК мають намір до 4 червня у випадку, якщо не виникне необхідність у проведенні другого туру.